Kategorije

Dobrodošli na forumu!

Želite sodelovati v naših diskusijah, izmenjavati mnenja? V primeru, da ste že registrirani se vpišite.

V nasprotnem primeru se lahko takoj brezplačno registrirate.

Registracija na forumu je zaradi občutljivih osebnih podatkov na servisu SMS Dieta ločena. Na forumu se morate registrirati ponovno.

Vanilla 1 je izdelek podjetja Lussumo. Več informacij: Dokumentacija, Podpora.

•  
      CommentAuthorSMSdieta
    • CommentTime13. Jun 2006

Zelo dobra dieta, katera je sestavljena večinoma iz sadja in zelenjave. Po prvem ciklu petih dni jo lahko tudi ponavljate.

Povezava na dieto:
    Petdnevna sadna dieta
    • CommentAuthorziva
    • CommentTime3. Jul 2006

zanima me, če obstaja možnost da zamenjam kislo mleko za kak drug mlečni izdelek ? pa še eno vprašanje glede kumar, nisem čisto sigurna kako je to mišljeno in kakšne kumare ??
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime4. Jul 2006

Pozdravljena Živa,

kislo mleko lahko zamenjaš z lahkim (navadnim) jogurtom ali pa kefirjem.

Kumara je mišljena kot surova srednje velika kumara, ki jo olupiš in narežeš na kolobarčke.

Lep dan,
    Petra
    • CommentAuthorMarjanA
    • CommentTime5. Jul 2006

mene pa zanima če lahko pijem sandi čaj al kaki čaj naj pijem namesto kave?ker kave namreč ne pijem....
    pa glede tega ko 5dni maš dieto pol pa kao dva dni nei mel oz bi blo priporočlivo normalno jest..je lahko kaj narobe če ješ kar dalje spet dieto??da maš npr.10dni skup dieto...ker namreč se v teh dveh dneh meni lahko zgodi da se zredim...je moznost??

lp Marjana:wink:
    • CommentAuthorMarjanA
    • CommentTime5. Jul 2006

mene pa zanima če lahko pijem sandi čaj al kaki čaj naj pijem namesto kave?ker kave namreč ne pijem....
    pa glede tega ko 5dni maš dieto pol pa kao dva dni nei mel oz bi blo priporočlivo normalno jest..je lahko kaj narobe če ješ kar dalje spet dieto??da maš npr.10dni skup dieto...ker namreč se v teh dveh dneh meni lahko zgodi da se zredim...je moznost??

lp Marjana:wink:
    • CommentAuthorMarjanA
    • CommentTime5. Jul 2006

pa še kajd ruga nesmem jest kot to ko je napisano????
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime5. Jul 2006 urejeno

Pozdravljena MarjanA,

seveda lahko piješ sadni čaj namesto kave, vendar ga ne sladkaj preveč.
    Glede dveh 'prostih' dni pa naslednje: Seveda lahko nadaljuješ z dieto. Prosti dnevi so zgolj v 'pomoč' in dajejo uporabnikom možnost, da si sami izberejo hrano, ki jo imajo najraje.
    Je pa res, da je dieta narejena tako, da ima 2 prosta dneva zato predlagam, da ju izkoristiš :) Seveda v mejah normale.

Veliko uspehov pri dieti.

Lep dan,
    Petra

p.s. sadna dieta je meni osebno med najljubšimi, saj je užitna, osvežilna + 2 dni dopusta mi nudi :)
    • CommentAuthorMarjanA
    • CommentTime6. Jul 2006

glede te teletine...lahko ješ kako drugo meso?ali pa kaj drugega namesto mesa? kaj priproročate?
    • CommentAuthorMarjanA
    • CommentTime6. Jul 2006

glede te teletine...lahko ješ kako drugo meso?ali pa kaj drugega namesto mesa? kaj priproročate?

pa glede prigrizkov...katero sadje je nizkokaloricno??:smile:

upam da nisem prezahtevna...

Lp mary
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime6. Jul 2006

Seveda ni nihče tukaj prezahteven, saj se zavedamo, da je hujšanje pri nas še vedno zelo delikatna tema o kateri se vsak pred samim začetkom zelo dobro pozanima.
    Hujšanje je tudi še vedno tabu, čeprav vemo, da je rezultat pametnega hujšanja veliko bolj zdravo in polno življenje.

Najbolj priporočljiv je piščanec brez kože pečen v foliji brez olja ali pa na teflonu s kapljico olivnega olja.

Nizko kalorično sadeži pa so:
    - jabolka
    - češnje
    - ananas, ki je zelo dober za odvajanje vode iz maščobe
    - itd .... več na splodnji povezavi

Vir: http://www.weightlossforall.com/free-food-calorie-counter.htm
    • CommentAuthorMarjanA
    • CommentTime6. Jul 2006

aha..zdajle sem si glih nabrala maline,ribez ter kutino..veš mogoče kaj bi se dalo kaj naredit s tega?kaj pa bučke jedilne kak bi si jih pripravla?ker jaz sem navadno jedla pohane..pohanega pa ne nameravam jesti...

kak bi si naredla sadno solato?

kaj pa če se pregrešiš kdaj?ker to se bom ziher:D potem nadaljujjem s dieto al začnem znova?
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime6. Jul 2006

Jaz bi si naredila sadni frape ... vsaj če se temu tako reče. Torej sadje + mrzel navadni jogurt bi zmiksala v mixerju. Njam Njam. Brez sladkorja seveda.

V bistvu lahko bučke pripraviš na veliko načinov (brez olja):
    - žar
    - pečica
    - omaka
    - ...

Sadna solata: breskve, naktarine, maline, melono itd itd lahko narežeš na kocke jih zmešaš v posodi ter postaviš v hladilnik za nekaj ur ... Pokrij jih s folijo in jutri bo solata še boljša.

Bolje bi bilo, da se nikoli ne pregrešiš in v ta namen izkoristiš 'proste' dni v dieti. Vsekakor pa z dieto nadaljuj.

Še stari rek za konec: Brez muje se tudi čevelj ne obuje.

LP,
    Petra
    • CommentAuthorMarjanA
    • CommentTime6. Jul 2006

eii hvala ti res...ful si mi v pomoč=)..a maš mogoče msn?da nebi tu na foromu toliko vpraševala...ker me marsikaj zanima...sicer pa hvala=)

lp:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime6. Jul 2006

Vesela sem, da si zadovoljna z mojo pomočjo.

MSNja pa žal ne dajem, saj:
    - je debata na forumu dosegljiva vsem ljudem
    - ne uporabljam te vrste komunikacije ... ni časa :(

lp
    • CommentAuthorMarjanA
    • CommentTime6. Jul 2006

aha...ok nb...saj če bom kaj potrebovala kako pomoč ti bom rekla...

LP
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime6. Jul 2006

Velja :thumbup:
    • CommentAuthorMarjanA
    • CommentTime6. Jul 2006

eii kaj pa če bi mrzlo mleko dala namesto jogurta???ker jogurta nimam doma...
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime6. Jul 2006

Bi šlo ja ... čeprav prisegam na jogurt :)

Aja ... predlagam, da zadnji dnevni obrok zaužiješ vsaj 4 ure pred spanjem ... če se le da, do 18-19 ure.
    Že samo to dolgoročno ogromno priporome k samem hujšanju. Ampak res ogromno!

tako, za danes sem končala ... se pa tipkamo jutri ...

papa,
    petra
    • CommentAuthorMarjanA
    • CommentTime6. Jul 2006

dijoooo...hvala:D
    • CommentAuthormirox
    • CommentTime13. Jul 2006

Petra, ti pa si ful informirana glede vseh teh stvari

svaka ti čast, obvladaš situacijo:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime13. Jul 2006

:thumbup: se trudim po svojih najboljših močeh.

čau
    • CommentAuthorjericas
    • CommentTime17. Jul 2006

Tale dieta pa prav užitna izgleda!

Samo paradižnik... Se ga da nadomestiti s kako drugo zelenjavo?

Hvala,
    Jera
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime17. Jul 2006

Je užitna ja ...
    zamenjaš ga lahko s kumarami/kumaricami/papriko ...

lp,
    Petra
    • CommentAuthorteengirl
    • CommentTime20. Jul 2006

ja kok pa kej kil po zgubiš
    • CommentAuthorteengirl
    • CommentTime20. Jul 2006

ja poznaš recept za sadne đuse
    • CommentAuthorSunGirl
    • CommentTime23. Jul 2006

Lep pozdravček! Prosim, če mi lahko kdo (ki je preizkusil petdnevno sadno dieto) pove ali je res v petih dneh izgubil pet kilogramov? Hvala za odgovor. :wink:
    • CommentAuthorela
    • CommentTime28. Jul 2006

Lep pozdrav!Tale dieta je pa zelo podobna tisti z jajci, s katero sem se matrala jaz. Ampak je trajala pri meni samo par dni, potem pa sem obupala. Nisem mogla več tok jajc pojest. Zanima pa me, če lahko namesto jajc jem kaj drugega. Npr. meso? Sam ne bi teletine..
    Hvala!
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime28. Jul 2006

Mislim, da bi lahko zamenjala jajca z mesom. Predlagam piščanca brez kože pečenega na žaru brez olja. Morda tudi tofu pečen na žaru.

lp,
    Petra
  1.  
    Še eno vprašanje...:
    -glede kislega mleka... ne maram ga. a je možnost da kislo mleko nadomestim z navadnim?
    -sicer jem meso, ampak v zelo majhnih količinah razen teletine, ki je SPLOH ne jem. sicer se mi niti ne da komplicirat z mesom, ampak bi kr naravnost vprašala: a lahko meso kr izpustim? itak bi vzdržala...
    -nič čokolade (ki je my life)? ČIST NIČ?
    :cry::neutral:
    -a ste 1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000-krat 10000000000000000000000000000000 procentni da bo dieta delovala če se je točn držim?

no, to bi blo zaenkrat to..pa prosla bi za čim prejšnji odgovor:wink: ajde, se še slišmo kej..
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime8. Aug 2006 urejeno

Živjo,

- mleko lahko nadomestiš z navadnim
    - meso lahko izpustiš
    - čokolade se le ubrani
    - sem 10^900 -krat prepričana, da bo dieta delovala, vendar ne dam roke v ogenj, da boš z njo izgubila max število kilogramov, ker je to odvisno od tvojega telesa, prebave, telovadbe...morda si na stopnji kjer z dietami ne boš izgubila niti kilograma -> s telovadbo pa.

Torej, da ne bom izpadla lažnjivka raje rečem tako:
    - dieta bo delovala
    - rezultate pa boš morala izvedeti preko njene uporabe ... bi pa prosila, da nam jih po koncu zaupaš.

Veliko uspehov,
    Petra
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime10. Aug 2006

Sporočam vam, da grem jutri končno na dopust ter vam tako 1 teden ne bom mogla odgovarjati na vaša vprašanja.

Lepo se imejte in veliko uspehov pri hujšanju.

PAPA,
    Petra
    • CommentAuthorČIČONA
    • CommentTime12. Aug 2006

Pozdravljeni,

sem nova na forumu in pravkar sem zaključila dieto z jajci (zelo podobna tej sadni). Izgubila sem 3 kg v 5 dneh in sem kar zadovoljna. V sredo se odpravljam na morje in bi rada izgubila še kak kilogramček. Bom poskusila s to sadno dieto, čeprav dvomim, da bo šlo še kaj dol. Je kdo izmed vas kaj shujšal?
    p.s. Ve kdo, če lahko kavo pijem z mlekom ali je mišljena črna?

Hvala!
    • CommentAuthorviolica
    • CommentTime16. Aug 2006

ja ma ko se z dieto konča ziher kilograme nazaj dobiš? :wink:
    • CommentAuthorČIČONA
    • CommentTime16. Aug 2006

No, dejstvo je, da danes končujem tole sadno dieto in nisem izgubila niti kilograma več. Se tolažim vsaj s tem, da se tudi zredila nisem:smile:
    Upam, da se tudi na dopustu ne bom, pa čeprav tam ne mislim biti na dieti!
    • CommentAuthorrožica
    • CommentTime29. Aug 2006

pozdravljeni
    danes je prvi dan moje sadne diete. zanima me če lahko namesto teletine jem na grilu pečeno puranje meso seveda brez olja? kaj pa kava? je narobe če dodam malo mleka?

že vnaprej se vam zahvaljujem
    •  
      CommentAuthorPetra

Hoj rožica,

naj bo odgovor na tvoje vprašanje prvi po mojem prelepem dopustu :)

Torej ... seveda ... na grilu (brez maščobe) pripravljena hrana je zelo priporočljiva za vse, ki hujšajo. Kava brez mleka zame sploh ni kava; vsekakor pa mleko v takšnih majhnih količinah ne bo vplivalo na potek tvoje diete. Pazi pa pri sladkorju.

Veliko uspehov,
    lp,
    Petra
    • CommentAuthorMIRA

Draga Čičona,

Če prav razumem si dieto držala in izgubila nobenega kilograma. Prosim povej nam kako je bilo.

Lp

Mira
    • CommentAuthorrožica
    • CommentTime1. Sep 2006

ojla
    a mislite da se bo zelo poznalo če se en dan pri kosilu nisem držala diete? jedla sem njoke in omako, sicer v zelo majhni količini.:shamed:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime1. Sep 2006

Naaaa ... veš, vsakdo si mora kdaj pa kdaj privoščiti kaj za dušo ... morda boš kakšno deko težja, vendar pa kaj potem ... še vedno se lahko en dan po dieti malo bolj držiš ... važno je da dolgoročno vplivaš na prehranjevalne navade ... kot je npr večkrat po malo in manj mastno hrano.

Ravno to je cilj smsdiete ...
    • CommentAuthorlindy
    • CommentTime4. Sep 2006

Ali lahko naredim paradižnik v solati?
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime4. Sep 2006

Seveda lahko.

lp
    • CommentAuthorbarbi
    • CommentTime9. Sep 2006

s tole dijeto bom začela kar v ponedeljek. Ker imam v ponedeljek pouk popoldne, me zanima, če imam lahko zajtrk ob 8.30, kosilo ob 11.30 in večerjo ob 19.00
    V torek, sredo, četrtek in petek, pa bi imela zajtrk ob 6.00, ob 10.00 bi dodala še jabolko, (če smem), kosilo ob 15.30 in večerjo ob 18.00. Ali smem, če bom lačna, pojesti še kakšno jabolko?...še vedno rastem
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime9. Sep 2006

Hojla barbi ... seveda smeš pojesti kakšno jabolko ... lahko tudi dve, če boš lačna.

Glede urnika pa en namig. Ker se sprememba urnika upošteva šele naslednji dan je potrebno nastaviti novi urnik do najkasneje 23.00 ure prejšni dan.

Torej v tvojem primeru:
    1. danes ali v nedeljo najkasneje do 23.00 ure se prijavi na dieto, izberi dan pričetka v ponedeljek urnik pa nastavi Z: 8.30, K: 11.30, V: 19.00
    2. v ponedeljek ponovno do 23.00 ure prestavi urnik na Z: 6.00, K: 15.30, V: 18.00

Ker si kot praviš še mlada, te bi rada opozorila, da nikar ne pretiravaj, ter v primeru lakote posezi po kakšnem sadju. Predlagam ti tudi, da ob zajtrku spiješ kozarec vode s šumečo vitaminsko tabletko, katere dobiš v vsakem merkatorju.

Veliko uspehov pri dieti in v šoli.

papa Petra

p.s. sporoči kako se bo dieta obnesla.
    • CommentAuthorbarbi
    • CommentTime9. Sep 2006

petra hvala ti za nasvet...Torej ti pišem spet v soboto in ti povem, kakšni so rezultati.Razen, če bom imela med dieto še kakšno drugo uprašanje...
    • CommentAuthorbarbi
    • CommentTime10. Sep 2006

imam en problem...v četrtek naj bi za kosilo pojedla 125 g. sira (pa ga ne maram)...s čim lahko to nadomestim?
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime10. Sep 2006

Lahko:
    1. 125 gramov kuhane teletine ali
    2. 125g tufu-ja ali
    3. sadje

LP,
    P
    • CommentAuthorSunGirl
    • CommentTime12. Sep 2006

em.. js sm pa vegetarijanka. Petra, mi lahko prosim poveš kaj lahko pojem namesto mesa? hvala:)
    •  
      CommentAuthorPetra

Ojla sungirl,

meso lahko zamenjaš z vsem s čimer ga menjaš tudi drugače (sir, tofu, zelenjava, ...)

SunGirl, če imaš kakšno vegetarijansko dieto za deliti z ostalimi bi se zelo priporočali.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorbarbi

oj petra. spet js tuki...nekje sem prebrala, da po kratki dieti hitro pridobiš kg nazaj, ali pa jih dobiš celo več. Kako se da temu izogniti? ali je dovolj telovadba? ali moram stopnjevati količino hrane?..(raje bi telovadbo:)) hvala že vnaprej.
    •  
      CommentAuthorPetra

Hojla barbi,

v bistvu je tako, da kakor in kolikor jemo ter kakor in kolikor telovadimo takšno postavo imamo. V bistvu je trenutna teža posledica dolgoletnega načina življenja.
    Recimo, da v 1 mesecu pravilnega prehranjevanja shujšamo za 5kg. Zaradi veselja ob doseženem cilju v naslednjem mesecu počasi spet preidemo na stare navade in žal tudi kilograme.

Hitra dieta nam omogoča hitro izgubo kilogramov ampak ne pomaga spremeniti načina življenja, zato se večina vedno znova pojavi na začetku in jovo na novo :)
    Več kg pridobiš samo če se pričneš po dieti še slabše prehranjevati kot se pred dieto, to pa se zgodi zaradi veselja in raznih 'uh saj to pa lahko pojem, saj sem shujšala' . No in to je narobe.

Trajno izgubo kg doživimo LE, če spremenimo način življenja. Tisti, ki nimajo težav s težo izgleda že vedo kaj delajo prav. Stvar je v tem, da nekateri pač ne jedo po 21uri, da se radi gibajo, da radi jedo sadje in ne marajo sira itd itd ... Ostali pa se moramo v te stvari prisiliti ... in to je dieta :)

Kaj nam je storiti? Jesti z glavo. Vsak obrok mora biti premišljen. Telovaditi.
    Lahko pa smo enostavni zadovoljni sami s seboj in vse bo lažje :wink:

Tukaj pa pride v igro naša smsdieta ... (malo reklame :bigsmile:)
    - imamo premišljene jedilnike
    - imamo opomnik, ki nas spomninja na čas obroka (redno in večkratno obedovanje je formula za uspeh)
    - imamo prijazen forum in Petro, ki vam z veseljem pomaga :)

Pri smsdieti bomo hmalu ponudili tudi daljše diete, vendar se za sedaj večina uporabnikov preveč boji obveznosti, ki jih prinaša pravo/zaresno/uspešno/dolgoročno hujšanje.