Kategorije

Dobrodošli na forumu!

Želite sodelovati v naših diskusijah, izmenjavati mnenja? V primeru, da ste že registrirani se vpišite.

V nasprotnem primeru se lahko takoj brezplačno registrirate.

Registracija na forumu je zaradi občutljivih osebnih podatkov na servisu SMS Dieta ločena. Na forumu se morate registrirati ponovno.

Vanilla 1 je izdelek podjetja Lussumo. Več informacij: Dokumentacija, Podpora.

1.  
    tudi jaz sem tam, zato sem te pa prepoznala :wink: jaz imam tam drugačen nick (flicka) :wink: saj zadnje čase nisem več veliko tam, nova podoba foruma mi ni všeč, ker se ne znajdem. pa tudi monti sem pogruntala, da nekako ni zame, ker sem prehuda "krompirjevka" :bigsmile: je pa drugač zelo dober način prehranjevanja.
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime11. Feb 2009

Meni pa ta dieta ni vsec oz. se je ne morem drzati zaradi glutena.
    Potem skoraj nic ne bi jedla.
    Tako, da glede na to, da sem ze omejena pri izdelkih s psenico ne morem biti se brez riza in koruze in izdelkov iz le te.
    Aicha
    • CommentAuthormojctpaha

Saj ne vem. A gluten ima samo pšenica??? Če je tako, potem Monti ni problem, saj je še veliko drugih žit (tudi za moko in kruh). Meni je npr. kruh iz ječmenove moke zelo dober.
    No, jaz pa jutri nadaljujem z drugim tednom. Upam, da bo tako uspešen kot prvi.
    •  
      CommentAuthorAicha

Samo ajda, soja, proso in koruza, quinoja nimajo glutena.
    Tako, da smo grozno omejeni.
    Najbolj pa pgresam gris.
    Aicha
    •  
      CommentAuthorAicha

Pogresam
    • CommentAuthorbucka

pozdravljeni,
    imam enih par vprasanj kar se tice te diete z jajci in sicer:
    1-s čim vsem lahko zamenjam paradižnik in zeleno solato?
    2-kaj mleto meso in mleta govedina ni isto?
    3-kaj lahko naredim od kuhanega mesa oz. ribe oziroma lahko tudi to s cim zamenjam?
    hvala v naprej za odg.
    lp
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime12. Feb 2009

Zelenjavo je dobro da jes sploh svezo paradiznik pa je se bolj zdrav kot pelati sem prebrala vceraj.
    Raje izpusti kot, da menjas.
    Mleto meso in mleta govedina je isto.
    Meso skuhaj kot juho ali ribo z zelenjavo ali pa popeci na teflonu brez mascobe. To je samo alternativa boljse pa je le ce se drzis diete.
    Aicha
    • CommentAuthormojctpaha

Aicha, tule se pa jaz s teboj ne bi strinjala, da je mleto meso in mleta govedina isto. Govedina ima ima vsaj 50% več kalorij, kot puran in ni vseeno, ali si pripraviš mleto govedino, ali mletega purana, da o svinjini ne govorimo.
    Ko sem si pripravila mleto govedino (kar pleskavico), je v ponvi ostalo precej maščobe, zato sem si za ta teden pripravila puranje pleskavice.

Solato lahko zamenjaš s kumarami, paradižnik si pa le privošči. Nekaj sveže zelenjave je pa res dobro da poješ.

LP!
    • CommentAuthorpussycat

pozdravljene punce :)
    Najprej čestitke vsem, ki pridno izgubljate odvečne kilogramčke...tudi sama se bom diete lotila v ponedeljek,ker sem se v zadnjem letu zredila za 4-5 kg (zaradi nove ''sedeče'' službe, pa groooozno rada jem in to vse od mesa do sladkih stvari, ni da ni :).želim zgubit 6 kilogramčkov, lahko tudi več, vendar bom že s 6imi zelo zadovoljna :) Po naravi sem trmasta, vendar me že zdaj malO skrbi, ker pred sladicami , čokoladami trma kar ''zablokira'' :))) Upam na najboljše.Držite pesti in pišite.

Sončen pozdravček vsem :):bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAicha

Saj nisem mislila dobesedno, logicno je, da piscancja in puranja prsa imajo manj kalorij. Ampak ce ni doloceno kaksno meso je misljeno kot mleto potem se pri nas to razume kot mleto meso (sv. in gov.)
    Zato je boljse piscancje samo mogoce pa ga kdo ne je.
    Tudi govedina ni tako mastna. To je vse relativno. Kakor za koga.
    Se vedno ljudje jedo mast in zaseko in osebno mislim, da ni greh ce kdo to je.
    Vidis jaz niti slucajno ne jem purana ali piscancje prsi. Rajsi nic kot to.
    Tako, da obstajajo razlike.
    Aicha
    • CommentAuthormojctpaha

To se pa strinjam, vsekakor. Marsikdo piščanca in purana ne je. Tudi v dieti drugi dan piše mleta govedina, tretji, četrti in peti dan, pa lahko jemo katerokoli meso.
    LP
    •  
      CommentAuthorkozoroginja
    • CommentTime12. Feb 2009 urejeno

Pussycat, dobrodošla. Kar pridno začni. Trma ti bo prav prišla, ko boš črtala sladkarije iz jedilnika.:updown:
    kozoroginja:swingin:
    •  
      CommentAuthorAicha

No se mi je zdelo :wink::devil:, tebi pa vsaka cast da jes pleskavice iz puranjega mesa.
    Aicha
  2.  
    pleskavice iz puranjega mesa so zakon :hungry: vsaj tistih gnusnih belih koščkov ni not, ki so ponavadi v svinjini :confused: vem, izbirčna sem :shamed:
    •  
      CommentAuthorAicha

Jaz pa imam rada res rada mesano mleto meso. Taksan sem. Ocvirke tudi jem.:shamed:
    • CommentAuthorbucka

pozdravljene,
    zahvaljujem se vam za odgovore obenem pa vas prosim se za par nasvetov:
    ~ker paradiznika na zalost res ne prebavim,me zanima vseeno s cim ga lahko zamenjam?
    ~kar pa se tice kuhanega mesa, me zanima ce bi lahko jedla salamo od piščancjih prs ali tuno?
    kaj pravite?
    se enkrat hvala in lp
  3.  
    bucka, pomoje bo najbolje, če paradajz kar izpustiš, menjat ni najbolj pametno....namesto kuhanega mesa bi pa jaz raje tuno kot salamo, v salami je svašta not (bolje, da ne vemo, kaj točno) :wink:
    •  
      CommentAuthorAicha

Mislite da so zmlete piscancje prsi v salami?
    Kaj sele je v pasteti?
    Mi kupujemo domace hrenovke od sodelavke. Vsaj vemo kaj da noter. Pa jaz jih tako ne jem.
    Aicha
    • CommentAuthormojctpaha

Če boš namesto kuhanega mesa vzela konzervo tune v lastnem soku, ne bi smelo biti nobenega problema. Nikakor pa ne piščančjih prsi v ovoju, niti tune v olju, četudi ga odliješ. Namesto paradižnika pa nimam ideje. Verjetno je res najbolje, da ga izpustiš.

Aicha, jaz tudi jem ocvirke. Pa še rada, ampak ne zdaj....:-)
    Pašteto pa tudi jem samo tisto, ki jo sama delam, ker vem, kaj dam notri.
  4.  
    jaz pa ne maram ne ocvirkov, ne paštete, ne nobene mastne zadeve :bigsmile: se doma vedno jezijo, ko dajem stran maščobo iz mesa :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime13. Feb 2009

Vcasih pa moras malo mascobe pojesti za energijo.
    Jaz jo jem v mikroskopskih kolicinah. Stara sola.
    Pozdrav Aicha
    • CommentAuthorpussycat

Kozoroginja, hvala za dobrodošlico :) Mimogrede, tut js sm kozoroginja :) Sej je trma naša lastnost ane :)) No v ponedeljek bom začela z dieto in močno upam da mi bo uspelo, fant se mi je neki smejal ,ko sem mu omenila, pa mu hočem dokazat, da zmorem :) Sem si že napisala razpredelnico, da si bom vsakodnevno zapisovala izgubljene kilogramčke in pa mere, da bom videla koliko cm manj me bo :))) Lep dan vsem
    •  
      CommentAuthorlili32

OJLA
    vidim da ste ful pridne no tud jst sem, tako da poročam o dobrih 2 kilcah izgube. lep pozdrav in čim več stopljenih kilogramov. jst sem jih stopila že 7.
    čawči
    •  
      CommentAuthorAicha

Jaz pa sem jezna, ker sem spet zacela s sladkarijami.
    Moram se vzeti v roke.
    Aicha
    •  
      CommentAuthoraisha
    • CommentTime14. Feb 2009

Jaz sem z dieto končala in se končno rešila prepečenca....ne morem vrjeti, ampak prepečenec name deluje negativno....
    res da ob taki mali količini hrane zjutraj mogoče ne (glede na to, da je prepečenec bomba z oglikovimi hidrati), ampak tisti prepečenci zvečer...groza.....
    Vedno ko je bil na jedilniku zvečer, so mi kg stali...ampak to je sedaj spet različno od posameznika,kolegica ni imela nobenih problemov....

Tako da ostajam z vami, ker se pravo hujšanje šele začenja..jap....
    • CommentAuthormojctpaha

Kaj boš pa zdaj? A z jajčno si končala, ali boš zdaj kaj drugega poskusila, ali pač po svoje naprej???
    Meni vse tako kaže, da se od jutri dalje, pa še par dni diete ne bom mogla držati, ker grem na obisk k hčeri in bom pač odvisna od njene hrane. Bom se pa čimbolj "bremzala" in ko pridem nazaj, ponovim drugi teden in nadaljujem s tretjim. Upam, da ne bo prehudo.

Prepečenec mene ne moti, ampak zdaj sem se ene parkrat pregrešila in vzela namesto polnozrnatega, čebulnega. Meni je takooo dober!
    •  
      CommentAuthorAicha

Mene pa zadeva zapira.
    Sicer pa kot sem brala kruh sploh ni dober. Je boljsi polnozrnati in ne vem zakaj je pri dietah prepecenec namesto kosa (malega) polnozrnatega kruha.
    Prepecenec je kruh kateremu so odvzeli vodo.
    Aicha
    •  
      CommentAuthoraisha

Mojcthpaha, sedaj bom po svoje ja, 5x obroki na dan, izogibala se bom belih stvari (kruh, testenine, pecivo), sladkarij, ker po kruhu, posebej belem, izgubim energijo in lezem narazen kot kvas.

Če se ne boš mogla držati diete, je brez veze da jo začneš, boljše da zamakneš za nekaj dni, te dni pa pozkusiš normalno jesti.

Končala pa sem z jajčno dieto, minus je 6 kg.

AICHA, tako je....tudi jaz ne razumem, zakaj je prepečenec in zvečer 2 kosa....
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime15. Feb 2009

V angl. verzijah je dostikrat napisano toast.
    Aicha
    • CommentAuthornikki

dobro jutro vsem skupaj!

sem bila en čas odsotna in vam nisem čist nič pisala!bom se potrudla zdaj da bom večkrat napisala!:)
    no naj vam povem da sem se ta teden tudi držala jajčne in da sem zraven telovadila z orbitrekom in trebušnjake sem delala in je šla cela kilca dol! no saj sem zadovoljna, ker men je šlo prvi teden 2kg dol pol pa 14dni nič, no zdaj sem zgubila enega!tako da tko naprej!puce brez telovadbe ni nič!vsaj pr meni ne!na žalost!

želim vam lepo nedeljo, pa se slišimo še kaj!
    • CommentAuthorbucka

cao vsem,
    glede tistega paradiznika sm sla malo brckat nazaj po forumih in nekje sem prebrala,da bi se lahko menjal z breskvijo ali nektarino...drugje pa da bi lahko s papriko...kaj vi menite?
    a glede kuhanega mesa pa sm se odločila za piscancje hrenovke...mislite,da bo v redu?
    punce,res hvala za vse...
    •  
      CommentAuthorAicha

Papriko
    • CommentAuthorlevček

joj ta paradižnik! men tut dela preglavice. sm zarad njega mogla en tedn brez te diete bit, paradižnik namreč spada med hujše alergene. :confused: sm mal prekinla, jutr pa spet začnem. hvala bogu so mi po enem tednu kilce kr obstale (sm jedla manj in sm se bolj držala sadja in zelenjave in zelo malo kruha oz. brez če je šlo). jst paradižnik kr zamenjam z zeleno solato, papriko ali kumarami. včasih pa namesto prepečenca pri kosilu npr. k je jajce pojem polnozrnat toast ali pa majhen košček črnega kruha. za zajtrk gre, pa za večerjo tut nekak, zravn unga jajca pa ne. :rolling:

fajn se mejte, pa uspešen začetek tedna!
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime16. Feb 2009

Hvala.
    A.
    • CommentAuthorjosefina

En lep pozdrav vsem skupaj. Sem nova in danes je minil (skoraj:-) ) 1. dan diete z jajci. Moram priznat, da je kar hudo. Kolena se mi tresejo...slabe volje sem... Ste bile tudi ve take prvi dan?
    Sicer pa sem velika 168 in težka celih 88 kg :-) Glede na komentarje, ki sem jih prebrala, ste bile nekatere zelo uspešne. Verjamem tudi, če je teža večja, gre več dol (logično kajne). Upam, da mi bo uspelo, ker se res ne počutim več dobro v svojem telesu :-)
    Še naprej bom sledila vašim komenarjem in seveda tudi pisala kaj o svojem uspehu ali neuspehu
    :cry:
    •  
      CommentAuthorAicha

Josefina jaz sem bila tudi slabotan pa se 12 ur sem delala prva dva dni.
    Ne obupaj, vztrajaj.
    Aicha
    • CommentAuthorjosefina

Hvala ti Aicha zelo si prijazna. Sicer sem kar vztrajno bitje, le pri hrani ga lomim...:sad: Zelo rada dobro papcam in to se tud vid. No vrjamem, da mi bo uspelo te tri tedne, glede na to kar berem in še vzpodbude nekaterih so najboljši način za dosego cilja... Hvala
    • CommentAuthorlevček

ja, prve dni je kr hudo, pol se navadiš. ko sm jst bla med obroki lačna (kar tut verjetno si oz. boš) sem pojedla mal sadja ali kak jogurt oz. kislo mleko ali pojedla mal fitnes kosmičev. to je moj nasvet. bolje to kakor pa da si ful lačna pa zamorjena pa da ti se nč ne da pa sam ležiš. če pa neki malga poješ maš pa energijo pa greš mal laufat al pa kj in si s tem sam še bolš nardiš. :rolling: smo ljudje in takle mamo (mogoče pa sam jst :bigsmile:).

veliko uspeha josefina!!
    •  
      CommentAuthorAicha

Ja boljse jabolko kot pol hladilnika.
    Aicha
    •  
      CommentAuthoraisha
    • CommentTime17. Feb 2009

Punce, eno je biti lačen....drugo je biti lačen, in si to pshično predstavljati.....

če ste prej rade jedle vse po vrsti, logično da vas bo taka dieta vsaj 1 teden psihično uničila.
    Jaz sem že ene 3dni nazaj napisala, da sem tudi lansko leto probala to dieto, pa mi ni šlo, ker sem kmalu obupala....treba je najprej klikerje poštimati, šele nato začeti hujšati.

JOSEFINA, ljudje večkrat zamenjujemo lakoto z žejo...preverjeno...ko boš lačna, najprej popij 2dc hladne vode...počakaj vsaj 10 minut in če boš res lačna, pojej kako sadje (jogurta in kosmičev v tej dieti ne priporočam), ker jogurt je že beljakovina, kosmiči so uradno OH, ampak odvisno kaki so in pokvariš učinek diete.
    Sadje je neutralno, le pazi, da ne boš segala po sladkem!

Pri meni je res lakota trajala 3 dni, izgledala pa je tako, da sem čutila luknjo v želodcu...in to je prava lakota....
    Kar je pa čisto logično, ker kar sem jaz pred dieto pojedla...

Kupi si še vitaminske tablete, en tablet razpolovi in ga daj v 2dc kozarec in lepo pij, tudi voda fajn nasiti lakoto.
    Brez energije in slabe volje pa načeloma naj nebi bil, drugače je brez veze da se mučite. Glej na to pozitivno, da boš točno čez 3 tedne vesela vsakega izgubljenega kg!

LP
    Aisha
    • CommentAuthorjosefina

Ja levček in aisha hvala vama za podporo. Vendar vama moram povedat, da mi ni ratal...
    Danes sem se posvetovala s svojo zdravnico (naredni kontroli) in ker sem še ne dva meseca po ginekološki operaciji (totalni odstranitvi), mi je dieto zaenkrat odsvetovala. Res pa je, da sem se v tem mesecu in pol zredila kar za 9 kg.
    In ker sem se včeraj in ponoči resnično počutila slabo (mogoče je blo res v moji glavi...), kljub temu, da sem zaužila vitaminske tbl in veliko tekočine, sem se odločila, da res počakam vsaj še mesec ali dva.
    Bom pa redno spremljala vas in navijala ter vesela vsakršnega nasveta.
    LP
    • CommentAuthorjosefina

Nekaj me zanima - ali sta Aisha in Aicha dve osebi :shamed:
    Obe sta pogosto tukaj in zelo podoben nick imata. No na vsak način, če sta dve, sta obe zlo prijazni :wink:
    • CommentAuthorpussycat

pozdravljene punce :)

danes imam drugi dan diete in moram povedat, da začuda ne čutim pretirane lakote, oz. se počutim ok :)) Kilca je šla dol, kar me motivira za naprej. Sem pričakovala, da bo težje, ampak bom raje tiho, ker sem šele dobro začela :))
    Se strinjam z vami, da se je potrebo na prvem mestu na dieto psihično pripravit, oz.resno začet in vztrajat.
    Josefina....popolnoma te razumem.....tudi sama zelooo rada jem, čisto vse, kar se mi je začelo poznat, čeprav prej nisem mela težav, zdaj sem pa v letu približno 6 kilc pridobila....vem da je največja krivda moja, ker 1 leto nisem stopila na tehtnico, čeprav sem vedela da se redim,pa ubistvu sem se izogibala tehtnici, da me ne bi kap ko bi zagledala gromozansko cifro hehe......no in ko sem se v nedeljo po dolgem času stehtala, me je res skoraj kap hehe :))) Prav to me je postavilo na realna tla in sem šla na vse ali nič in vem in vrjamem da mi bo uspelo, da bom poleti spet lahko bikinke oblekla hehe.

Punce vztrajajte pa vzpodbujajmo ena drugo..... :)))) Lep sončen pozdravček :)
    Pussycat
    •  
      CommentAuthoraisha

JOSEFINA....hehe, ne nisva isti osebi, imava pa kar podoben nick ja.
    Upam da ti bo uspelo.....če si se slabo počutila, potem je res brez veze, da sama sebe mučiš in vztrajaš.....kako pa se boš/če se boš sedaj lotila hujšanja?

PUSSYCAT...tako je treba reči..na vse ali nič....vem da je težko, meni je blo tudi, posebej ker sem imela včasih do največ 60 kg, ampak same smo ga sračkale, kajne....poročaj, kako ti uspeva.....

LP
    •  
      CommentAuthorAicha

Josefina kot ze ves sva dva.
    In razumljivo, da si se po operaciji zredila.
    Poizkusi zmanjsati obroke, imej jih pet in pojej veckrat po malo, izogibaj se "belih stvari" vkljuci vec sadje in zelenjave, pa bo mogoce slo kaj kg dol brez diete.
    Aicha
    •  
      CommentAuthorVandolina
    • CommentTime17. Feb 2009 urejeno

Josefina ne daj se. Tudi jaz sem imela totalno operacijo pri 44 letih, res je, da sem najprej shujšala, potem sem se ful zredila, pa ni vzrok operacija, ampak tolažba s hrano. To si je treba najprej priznati, potem je vse lažje. Drži se Aichinih nasvetov, zmanjšaj obroke in pazi nase. Saj je prvih 6 mesecev res zelo zoprno. Posebno ker te takoj udari menopavza. Drži se.:peace::peace::peace:

Osebno menim, da če bi prešla na 90. dnevno shujševalno dieto, da nebi bilo problemov. Saj je hrana res raznovrstna in vsak dan poješ veliko vitaminov, kar pa je glavno sploh nisi lačen, samo malo discipline je potrebno. Pa sprehajaj se vsak dan, če je le mogoče. To ti bo samo koristilo. Še to, prosim, če poveš koliko si stara, nisem zasledila zgoraj. :jumping::jumping::jumping:

LP Vandolina :peace::peace::peace:
    •  
      CommentAuthorAicha

Josefina Vandolina ima prav.
    Mogoce je dieta z jajci prevec restriktivna.
    Ko se odlocamo za dieto vcasih niti ne pomislimo na vse okoliscine, ki so vzporedne z dieto ampak vidimo samo cilj; izgubljene kilograme.
    Sedaj pac zacni tako kot sem napisala in ni "vrag", da ne bi sel kaksne kg dol.
    Kaj dobis tudi kaksne hormonske tablete?
    Uf, sedaj sem se spomnila, da moram na mamografijo v maju.
    Pozdrav Aicha
    • CommentAuthorsnežinka

Pozdravljene punce! Spet mal pišem, vendar berem vas vsak dan. Prešnji torek 10.febr. sem začela tole dieto z jajci. Danes je konec 8 dne brez presledka in brez kršitev. Lačna niti nisem, a če kdo zraven mene kaj mlati ne smem pomisliti, kako je hrana dobra. Spijem 1,5 l tekočine. Vem, da vas zanima koliko je manj v enem tednu, torej -2,5 kg. Jutri grem naprej 9 dan. Zadala sem si cilj, da 15 dni brez presledka grem to čez, potem dva dni jem, pa spet naprej. Gibam se pa nič, ker sem bila bolana in ves teden na kavču. Saj hrane ni tako malo, 11 pomaranč, 7 paradajzov, 5 jajc, 8 jogurtov, prepečenec, 36 dkg mesa itd.... v 5 dneh, samo dobra ni tako kot recimo makaronovo meso. Se spet javim, ko bo kaj učinka.
    •  
      CommentAuthorAicha

Pa jej makarone, ko bos imela prosti dan, v manjsi kolicini.
    Aicha
    • CommentAuthorpussycat
    • CommentTime18. Feb 2009

dobro jutro punce :)

danes se je začel moj tretji dan diete in 2 kilce imam manj :) sem kar vesela :) Zaenkrat se držim diete, le pijem cedevito ali vodo z okusom, ker mi navadna voda nikakor ne gre.Najbolj pa pogrešam slaaaadko :) Ampak bom zdržala, ker sm trmasta :)... in ker hočem imet spet lepo postavo! :) Mi lahko katera pove, če je 3.dan res treba pojesti 4 pomaranče? tako piše na jedilniku, zjutraj 1, popoldan 2, zvečer 1?
    Josefina, tut sama ti priporočam ločevalno dieto, ker vsebuje dovolj hranilnih snovi in ni tako restriktivna kot na primer hitra dieta z jajci....Pa lačen zagotovo nisi, tudi sladki dan imaš :))))
    Aisha.....ja na vse ali nič.... ko se psihično pripraviš na to in si trdno odločen, ni vrag da ti ne uspe! :))
    Punce, moram pa povedat, da mi zelo pomaga, ko prebiram vaše komentarje, ko preberem, da je katera uspešno izgubila kilogramčke, dobim motivacijo in voljo. :) Tako da, kar še pišite :))
    Lep sončen dan vam želim :)

Pussycat