Kategorije

Dobrodošli na forumu!

Želite sodelovati v naših diskusijah, izmenjavati mnenja? V primeru, da ste že registrirani se vpišite.

V nasprotnem primeru se lahko takoj brezplačno registrirate.

Registracija na forumu je zaradi občutljivih osebnih podatkov na servisu SMS Dieta ločena. Na forumu se morate registrirati ponovno.

Vanilla 1 je izdelek podjetja Lussumo. Več informacij: Dokumentacija, Podpora.

•  
      CommentAuthorSMSdieta
    • CommentTime13. Jun 2006 urejeno

Zelo restriktivna dieta s katero lahko v 15 dneh izgubite do 15 kilogramov.

Povezava na dieto:
    Hitra dieta z jajci
    • CommentAuthorSabina__
    • CommentTime16. Jul 2006

Zanima me če je kdo sprobu to dieto--ALI DELUJE?? Hvala :shamed::confused:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime17. Jul 2006

Čakamo na komentarje. Sabina bi te pa prosila, da nam v primeru, da se odločiš za to dieto podaš tvoje mnenje.

Lep dan,
    Petra
    • CommentAuthorela

Sama sem začela z to dieto in povem vam, da je kar zahtevna..vsaj meni. Je pa res, da deluje. Po petih dneh sem shujšala 3 kg, pa se je nisem striktno držala:bigsmile:.me pa že matra, da bi jedla še kaj drugega, ker tole z jajci..ne vem, moraš biti vzdržljiv.
    •  
      CommentAuthorPetra

Brez muje se tudi čevelj ne obuje :smile:

Imej v glavi, da namesto nas ne bo nihče drug hujšal. Žal tak je svet :cry:
    • CommentAuthoreWa
    • CommentTime22. Jul 2006

čaw :bigsmile:

mene pa zanima če je treba nujno pojest tisto meso za večerjo? ... al lohka tisto spustiš ... pa a je treba s čim zamenjat... al preprosto nč ne ješ namest tega? :surprised:

upam da me razumete ka sm hotla povedat :shamed::wink:

vprašala bi tut ... tam ko piše jeste normalno ... a lohka tut sladkarije al ne?

prosim za čim prejšnji odgovor ... kr bi rada hitr začela hujšat:tongue:

lp :cool:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime23. Jul 2006

Meso lahko kar izpustiš oz. poješ kakšno drugo malenkost.
    Slaščicam pa se izogibaj...

veliko uspehov,
    petra
    • CommentAuthormanči
    • CommentTime24. Jul 2006

Živjo!

Zanima me, če lahko spustim paradižnik oz. s čim ga lahko nadomestim, saj ne jem zelenjave.
    Hvala!
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime24. Jul 2006

Če ješ sadje ga lahko zamenjaš z nektarino, breskev ali kaj podobnega.

LP,
    Petra
    • CommentAuthormanči
    • CommentTime25. Jul 2006 urejeno

kaj lahko jem če me med obrokoma zgrabi lakota?:confused:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime25. Jul 2006 urejeno

Najbolje da ješ sadje ... lubenica, melona, breskve, nektarine, itd ...

lp,
    petra
    • CommentAuthoreWa
    • CommentTime27. Jul 2006

zakaj morata biti 2 dneva vmes ko se ne držiš diete in ješ normalno? ... ali lohka to izpustiš pa nadaljuješ z dieto?
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime27. Jul 2006

Ta dva dneva sta zato, da si telo malo opomore od restriktivnosti diete. Če želiš ju lahko tudi izpustiš, vendar ti sistem SMSdieta ta dan ne bo pošiljal sporočil.
    Predlagam, da v teh dveh dneh ješ sadje in zelenjavo ter izpustiš kruh, krompir in riž.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorsandra
    • CommentTime2. Aug 2006

js sm pa dons začela z dieto...pa me zanima če kdo slučajn ve,če se potem ko končaš z dieto in če se držiš ponedelkovga jedilnika teža res ne povrne takoj nazaj...hvala in lp

sandra
    • CommentAuthorAnya
    • CommentTime8. Aug 2006

Hejla!

Jaz sem danes zacela z dieto! Zanima me pa naslednje glede jajc ali morjo bit striktno kuhana jajca ali so lahk tud na drug nacin pripravljena na oko ali umesana??
    Sporocim rezultate!
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime8. Aug 2006 urejeno

Živjo Anya,

kadar piše 1 jajce si ga lahko pripraviš kakor ga želiš, kadar pa je v navodilih trdo kuhano jajce pa ga le skuhaj.

Pa veliko uspehov ti želim!

lp,
    Petra
    • CommentAuthoranchy
    • CommentTime18. Aug 2006

mene pa zanima če to v pasu zgubiš ful al mal cm
    •  
      CommentAuthorash
    • CommentTime18. Aug 2006

sama sem vegeterijanka in me zanima če lahko izpustim meso napisano v tej dieti, samo se bojim da potem učinek diete ne bo isti.:confused::cry:
    • CommentAuthordeejane
    • CommentTime22. Aug 2006

danes se je držim prvi dan. Mislim pa da se je treba kar striktno držat jedilnika - tako vsaj piše. Ali se da kaj goljufati?
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime29. Aug 2006

ash, deejane ti je v bistvu odgovorila namesto mene ...
    Hvala deejane, ker si me nadomeščala med dopustom.

Če boš poizkusila dieto brez mesa nam prosim sporoči rezultate, saj je verjetno več vegeterijancev za katere trenutno še nimamo pripravljenih diet.

Veliko uspehov in lp,
    Petra
    • CommentAuthormimi

jaz pa bi samo vprašala, ko piše na jedilniku da moraš jest mleto meso me zanima kako ga naj pripravim in če je lahko mešano ali mora biti samo ena vrsta mesa ( npr. goveje ali svisko)

hvala

Mimi:neutral:
    •  
      CommentAuthorPetra

Pozdravljena Mimi,

iz mletega mesa si lahko pripravimo okusne polpete, pleskavico na grilu (teflonu na majhnem ognju in zeloooo malo maščobe), čufti in še kaj bi se našlo.
    Vrste mesa lahko kombiniramo...naj pa prevladuje govedina.

lp,
    Petra
    • CommentAuthormimi
    • CommentTime1. Sep 2006

hvala za odgovor!
    tak da se pravi, da lahko kakršen koli mesni izdelek jem samo da je iz mletega mesa?
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime1. Sep 2006

Lahko bi tako rekli.

V bistvu je dobro upoštevati dieto, saj so jo sestavili ljudje, ki se na to spoznajo. Verjetno so že vedeli zakaj so si izbrali mleto meso. Lahko pa tudi malo ekperimentiramo, važno je, da se čimbolje počutimo in da nas dieta ne spravlja v slabo voljo.

lp,
    P
    •  
      CommentAuthorMarcy
    • CommentTime11. Sep 2006

Zdravo!
    Zanima me kakšne tekočine lahko pijem,razen čaja in kave?
    Hvala za odgovor
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime11. Sep 2006

V vsakem primeru je voda še najboljša odločitev.

Torej voda +
    - cedevita
    - vitaminske tabletke
    - svež sok limone (limonada)
    - itd itd

Nikakor pa ne pij raznih gaziranih pijah, še slabše pa če so sladke tako, kot jih je večina.

Torej naravne pijače z nič ali malo sladkorja.

papa
    Petra
    •  
      CommentAuthorMarcy
    • CommentTime13. Sep 2006

zdravo!

Kakšne pa začimbe lahko uporabljam,razen vegete? Lahko uporabljam tudi sol in poper.
    Zanima me pa tudi kako naj si pripravim solato,predvidevam da olje nesme biti zraven.
    Hvala za odgovor.
    •  
      CommentAuthorPetra

Živjo,

uporabljaš lahko vse začimbe npr: sol v manjših količinah ker zadržuje vode v telesu, poper, razna zelišča.

Pri pripravi solate ne uporabljaj olja, če pa že ga nadomesti z olivnim oljem ali kakšnim nizkokaloričnim
    solatnim prelivom.:wink:

lp,
    Petra
    •  
      CommentAuthorMarcy

hvala,veliko si mi pomagala.
    Zdaj pa me še zanima če lahko paradižnik zamenjam z papriko ali kaj drugim.
    Tudi me zanima če lahko kaj izpustim iz jedelnika?
    Lp,marcy
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime13. Sep 2006 urejeno

Živjo Marcy,

seveda lahko zamenjaš paradižnik s papriko, kumarami, solato; kar se pa tiče jedilnika pa bolje da ne spuščaš jedi ali obrokov.
    Ker ravno kombinacija živil in obroki vedno ob istem času so tisto zaradi česar je dieta učinkovita. Ampak če bo
    sila pa tudi ne bo preveč hudo če boš spustila kaj :wink:

lp,
    Petra
    •  
      CommentAuthorMarcy
    • CommentTime14. Sep 2006 urejeno

Hvala,zdaj že imam vse potrebne informacije.
    Čez nekaj dni bom javila kako napredujem.Trenutno sem na dieti šele dva dni in sem izgubila 1.3 kg.To je kar lep rezultat.Lep pozdrav
    Marcy:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime14. Sep 2006 urejeno

Po končani dieti pa se javi in povej kako je šlo:thumbup:. Mogoče se tudi sama lotim diete ker konec koncev je potrebno težo obdržati tudi čez zimo.:wink:

lp,
    Petra
    • CommentAuthorMalička
    • CommentTime15. Sep 2006

Živjo!
    Zanima me, če bi bil večji efekt če bi pri obrokih izpuščala prepečenec, saj je to navsezadnje OH. V kolikor sem seznanjena telo potrebne OH izvzame iz sadja, ki jih le to vsebuje in se ravno zaradi tega ne morejo kopičiti v obliki maščob. pravtako me interesira kako bi telo odreagiralo, če bi se odpovedala sadju pri obrokih?? Ali je hitra dieta z jajci prav tako visoko beljakovinska dieta??
    En kup vprašanj; .ato se pa za odgovore ze vnaprej zahvaljujem!!
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime15. Sep 2006

Živjo!

Prepečenec je nizko kalorična hrana zato ni potrebe da ga izpuščaš iz dieta. Razen seveda če ti ni všeč:wink:. Kar pa se tiče sadja; sadje pripomore k boljši prebavi, telo oskrbuje z vitamini, poleg tega pa te nasiti. Zato ti ne bi priporočala, da ga izpustiš iz diete. Upam da sem ti bila v pomoč.
    :cool:

lp,
    Petra
    • CommentAuthormašyyy
    • CommentTime27. Sep 2006 urejeno

čao!tudi jaz sm prvi dan na tej dieti,tako da vam povem potem kako mi je šlo:bigsmile::shamed::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime27. Sep 2006 urejeno

Živjo,

le poročaj, le poročaj!:thumbup::thumbup:

lp,
    Petra
    • CommentAuthorLučka
    • CommentTime2. Oct 2006

Živijo!
    Jaz sem v dvajsetih dneh, brez prostih dni shujšala 11 kg in se tudi(zaenkrat:bigsmile:)še nisem zredila nazaj, kljub temu, da sedaj jem normalno.Tako da pri meni je bila zelo uspešna.
    Lp
    Lučka
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime2. Oct 2006 urejeno

Živjo Lučka,

super, da si zadovoljna z dieto:thumbup:. Za vzdrževanje telesne teže pa ti priporočam da enkrat mesečno izvajaš trodnevno dieto kemičnega razkroja (telo se ti bo prečistilo in znebilo vseh strupov)
    Drugače pa še enkrat čestitam za uspešno hujšanje.:cheer::cheer::cheer:

lp,
    Petra
    • CommentAuthornina
    • CommentTime2. Oct 2006

hey
    js sm začela dans s tto dieto pa me zanima če lahk dam bučno olje namest oivnega kr ga ne jem?
    pa zanima me tud a lahk živila skup jem al vsao posebi,npr.:jajca pa solata skupi pa paradižnik al je treba najprej paradižnik...)pač vsako posebej?
    hvala...nina:smile:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime3. Oct 2006

Živjo Nina,

lepo da si se odločila za dieto. :wink: Olivno olje lahko zamenjaš z bučnim, samo nikakor ne smeš pretiravati z njim (največ eno žlico na dan).
    sestavine pa seveda lahko zmešaš skupaj:
    npr.: Večerja: 2 paradižnika ali 2 dcl paradižnikove mezge, 2 kuhani jajci, 1/2 kg zelene solate (mala glavica) ali kumar, 2 prepečenca lahko zmešaš skupaj v solato, ki ti bo verjetno bolj teknila kot vsaka sestavina posebej.

Upam, da sem ti bila v pomoč.:bigsmile:

lp,
    Petra
    •  
      CommentAuthorUrsha
    • CommentTime6. Oct 2006

Ko berem vse tole, mi je vse skupaj kar v pomoč, začela bom s tole dieto, čeprav, mi jesti zvečer ravno ne paše, ker imam v glavi eno zaporo, da če jem zvečer se samo redim... Sem se pa odločila, da poskusim in vidim kakšen bo rezultat. Ko bom gotova z dieto, bom ravno tako napisala svoje izkušnje!

Hvala, res sem dobila nov zagon za hujšanje...:smile:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime6. Oct 2006 urejeno

No superca, če pa rabiš kaj pomoči ali imaš kako vprašanje pa smo ti na voljo.
    :bigsmile:
    lp,
    Petra
    • CommentAuthorsophia
    • CommentTime9. Oct 2006

Kolikor berem tele komentarje je dieta učinkovita. AMPAK POVEJTE MI, KAJ DELAM JAZ NAROBE? Stvar je taka: prvi teden sem shujšala 1,5 kg. Potem sem imela 2 dni pavze in se nisem basala s hrano (od svojih razvad sem spila kak kapučino in pojedla kak keks) in sem se zredila za 0,6 kg. V drugem tednu sem shujšala za 0,8 kg, ki sem jih po 2 dneh pavze dobila nazaj? KAJ JE TO? Naj povem, da se diete res striktno držim, jem ob istih urah in med obroki, če že, pijem le nesladkan čaj. Tu pa tam, za boljšo prebavo spijem kak donat. Prosim za odgovor.
    • CommentAuthorLILI
    • CommentTime9. Oct 2006

kot piše Sophia zgoraj tudi jaz ne vem kaj delam narobe....En teden diete je za mano, katere sem se držala res striktno in v soboto zjutraj stopim na tehtnico in mi pokaže dobro kilo več!!!! Nisem bila razočarana ampak presenečena kako to, saj sem se prvič resnično držala do potankosti natančno in zopet nič oz. je stanje še hujše. Prosim za mnenje kaj počnem narobe.
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime9. Oct 2006 urejeno

Živjo Sophia in Lili,

žal vama ne morem odgovoriti zakaj ne moreta shujšati:cry:. Stvar je v tem, da se vsako telo odziva drugače na spremembe v prehrani. Nekateri lahko že takoj na začetku diete zgubijo večino kilogramov, spet drugi pa šele proti koncu diete.
    Svetujem vama, da ne obupata in se pridno držita diete še naprej.:wink:Zraven pa še vsak dan kakšno urico sprehoda:wink: Mislim pa, da ne bi bilo prav nič narobe če se oglasita pri zdravniku, saj je lahko vzrok tudi drugje( s tem mislim predvsem na ščitnico in pa tvoj sladkor v krvi). Upam da vaju nisem prestrašila.

lp,
    Petra
    •  
      CommentAuthorUrsha
    • CommentTime11. Oct 2006

Rada bi vam sporočila, da sem v nedeljo začela z dieto, se pravi bo jutri 5 dan. Počutim se super, lakote skoraj ne občutim (pride pa kak moment).
    Imam pa tile dve vprašanjci: ali moram kavo piti brez mleak a ne? Saj jo spijem tudi črno, samo je bolj kriza...
    : ali lahko uporabljam začimbe kot sta curry ali tabasco, rada ima namreč malo bolj pekoče, predvsem meso.

Tehtala se pa še nisem, se bom po enem tednu, nato sporočim rezultat!
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime11. Oct 2006

Hojla Ursha ...

pekoče začimbe so super, saj pomagajo pri prebavi in jih vsem priporočam ... seveda kot vedno v normalnih količinah.
    V kavo lahko vseeno dodaš malo mleka. Poskrbi le da bo najlažje. Predlagam, da si tudi količino sladkorja razpoloviš, če je to le mogoče.
    Dejstvo je, da je kava z manj sladkorja in malo mleka tako bolj užitna kot 'bolj zdrava' kot kava z veliko sladkorja in nič mleka.

pa veselo na delo
    papa
    • CommentAuthorloti
    • CommentTime12. Oct 2006

Pozdravljena!
    Sem nova na tem forumu in bom v ponedeljek začela z to dieto.
    Zanima me samo to, če lahko namesto pomaranč jem jabolka?
    Hvala in lp!
    •  
      CommentAuthorUrsha
    • CommentTime12. Oct 2006

Draga Petra hvala za tvoje odgovore, moram pa povedat naslednje... Hvala za nasvet o sladkorju, samo če v kavo dam malo mleka (vidim v odgovoru, da ga lahko malo dodam) jo lahko pijem brez sladkorja. Tako da sem verjetno tukaj že v plusu:wink:
    Drugače pa mi je tale dieta super! Bom še vztrajala!:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime12. Oct 2006 urejeno

Ursha super da sem ti lahko pomagala in še bolj super da ti je dieta všeč.:swingin:
    Oglasi se po končani dieti in nam povej končne rezultate.:thumbup:

lp
    Petra