Kategorije

Dobrodošli na forumu!

Želite sodelovati v naših diskusijah, izmenjavati mnenja? V primeru, da ste že registrirani se vpišite.

V nasprotnem primeru se lahko takoj brezplačno registrirate.

Registracija na forumu je zaradi občutljivih osebnih podatkov na servisu SMS Dieta ločena. Na forumu se morate registrirati ponovno.

Vanilla 1 je izdelek podjetja Lussumo. Več informacij: Dokumentacija, Podpora.

• CommentAuthorSimon13
    • CommentTime8. Jan 2009 urejeno

V tej diskusiji, ki smo jo ustvarili člani tega foruma, lahko govorite o praktično VSEM...pomagali si bomo med sabo, si dajali nasvete.Tu se bodo razvijale diskusije VSEH diet...tako, da PIŠITE PIŠITE PIŠITE!!

SREČNO:swingin::rolling::peace:
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime8. Jan 2009

Svecano otvarjava Simon in jaz novo diskusijo, ki naj bi zamenjala ostale in bi bila samo ena.
    Kot je Simon napisal tukaj bi sedaj bili zbrani vsi udelezenci foruma ne glede na dieto. Tako bo lazje in nekateri so (smo) ze tako nauceni, da lahko svetujemo na vseh podrocjih.
    Prosim tudi za menja in predloge.
    :boogie:
    Aicha
    •  
      CommentAuthorVandolina
    • CommentTime9. Jan 2009

ČESTITKE OBEMA, HVALA :clap::clap: :clap:

Lp Vandolina
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime9. Jan 2009

Hvala Vandolina.

Jaz sem danes zacela dan kot se spodobi.
    Zjutraj telovadba in trdno odlocena, da ne bom jedla sladkarij in tako naprej, vse do teh 53 kg, ki juh hocem imeti do poletja ali pa super postave.
    Zacetek je dober in poln optimizma.
    Hrana: kombinirala bom med locevanjem in pa manjsim vnosom OH. Mislim, da mi tako najbolj ustreza.
    Pa se to jaz imam zapiske, ki locijo hrano na B in S. Npr. jaboljo, jagode in skoraj vso sadje je B.
    Banane, rumene hruske, datelji so S. Potem so tukaj se N (nevtralna) zivila, ki se lahko jedo z B in S.
    Tako jaz kombiniram hrano. Ker so OH samo podvrsta S bi rekla. In ni tako komplicirano za razmislajti.
    Lep dan zelim vsem Aicha
    •  
      CommentAuthorpretezka
    • CommentTime9. Jan 2009

Aicha, meni ni nič jasno, kaj so to B in S? :shamed:
    • CommentAuthorLumpika
    • CommentTime9. Jan 2009

pretezka: B - beljakovine
    S - škrob
    OH - ogljikovi hidrati

Aicha: prosim, če me popraviš, če navajam napačne informacije.
    •  
      CommentAuthorpretezka
    • CommentTime9. Jan 2009

ja, saj zato mi pa ni jasno ... sadje so beljakovine?
    •  
      CommentAuthormaydka
    • CommentTime9. Jan 2009

OJLA VSEM!
    Vprašanje: A zdej je pa npr. pa 90 dnevni ločevalni dieti potrebno kombinirat tut sadje al lahko jemo katerokoli sadje na katerikoli dan?
    Kam pa potem spadajo oreščki? Sem brala, v neki knjigi, da so oreščki in semena B živilo. Potemtakem jih jemo na B dan, kot mleko in mlečne izdelke?
    Imam knjigo, ki deli zelo koristne nasvete glede prehrane in kako so uvrščena posamezna živila, kdaj in kako jih jesti-kombinirati, da se ne zredimo... Res, ful dobra in glavno-POMAGA!

Lep vikend vsem! :bigsmile:
    • CommentAuthorLumpika
    • CommentTime9. Jan 2009

Mene pa zanima.. je bolje telovadba zjutraj pred zajtrkom, al zvečer pred spanje.
    Kdaj se vi rekreirate?
    Je kdo ki dela trebušnjake?
    Jaz sem jih delala dva meseca in ni bilo niti malo poznati in nato sem obupala. Po kolikem času se pozna?
    • CommentAuthorSimon13
    • CommentTime9. Jan 2009

Lumpika...veš, tebi se je poznalo sigurno...ampak zdaj ko si na dieti se ti bo pa res začelo videti da delaš trebušnjake ker se ti topi maščoba...prej pa si imela mogoče malo maščobe mišice pa so bile pod njo...tako sem prebral na neki strani...drugače pa za bolše topljenje maščobe raje teci ali pa kakšen tak šport...ker pri trebušnjakih se ti krepijo trebušne mišice...a se te ne vidijo če ne topiš maščobe...zdej ko si na dieti pa bo šlo!:bigsmile::bigsmile:
    aicha...mislim da je diskusija kar zaživela!!:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorEmmanuela
    • CommentTime9. Jan 2009

Pozdravljeni,

ravno pojedla slastno skuto s čebulco na polnozrnatem prepečenčku in paradižnik zraven...

njami blo...

Lumpika... jz delam trebušnjake... Pri trebušnjakih je pomembno, da izdihneš, ko se vzdigneš in vdihneš, ko greš nazaj... pa ne celega trupa vzdigovat.

Ja... in kot je Simon reku... pod špehcu se nič ne vidi, tudi pr meni je tako...

In ... Najbolje je delat trebušnjake v kombinaciji z drugo telovadbo... Jz imam 2x na teden aerobiko in pol še kaki sprehodi padejo... Pa plesanje celo noč, tko kot bo danes...:wink::wink:... Zraven pa trebušnjaki!

Vsem želim čudovit popoldan... Vsi na sončeka...

:surprised::surprised::surprised:

:wink: Emanuela
    •  
      CommentAuthorVandolina
    • CommentTime9. Jan 2009

Pozdravljena druščina. :bigsmile:

Danes imam 5 dan ločevalne. Za kosilo sem naredila segedin z govejim mesom in kos kruha. Kar dobro je bilo. :tongue:
    Zjutraj sem se po dolgem času zopet malo zmerila in sem ugotovila, da sem v roku 1 meseca zgubila po 2 cm. Prav vesela sem bila. Malo me sicer čudi, teža ni padla, samo cm so se zmanjšali. Juhuhu :rolling::rolling::rolling:

Jutri bomo kuhali rižek z zelenjavo, pride še moja hči, ki tudi ločuje pri hrani. Ona sicer ne hujša več, saj je shujšala 10 kg, ki jih je pridelala v nosečnosti. Vseeno pa pazi pri hrani, saj ve, da je po moji strani podedovala .....!! :sad::sad::sad:

Glede vitaminskega dne in solate z oljem in kisom, sem poklicala revijo Rina in so potrdili, da je dovoljeno 1/2 žličke olivnega olja in malo kisa. :bigsmile:

Toliko za zdaj lep pozdrav Vandolina
    • CommentAuthorLumpika
    • CommentTime9. Jan 2009

Simon 13:
    Tudi takrat sem bila na dieti. upam sedaj na boljše rezultate. Pozimi se težko spravim vn tečt. Zato ponavadi telovadim na sobnem kolesu, orbitreku in z nekaj trebušnjaki.

Emmanuela:
    Sej nekako po svoji logiki naj bi delala pravilno (upoštevam vse kar si napisala), sam najbrž še vedno ni pravilno. Ampak se trudim.

Sedaj bom spet začela. Časa imam pol leta, da si malo preoblikujem telo: upam sicer, da bo že pred poletjem kaj poznati. Kajti če ne bom obupala. Ponavadi zdržim en mesec. In če se popolnoma nič ne pozna, potem obupam, če je pa kolikor toliko poznat (lahko samo malenkost), pa dobim še dodatno motivacijo.

Samo še vedno mi kdaj motivacija pade... takrat pa bom prišla na forum. ;)
    •  
      CommentAuthorEmmanuela
    • CommentTime9. Jan 2009

Ojla, lumpika...

Men je vse tako zabavno, ker sem prvič v življenju na dieti...:wink:

In vsi me zelo spodbujajo... :bigsmile:

zgleda je bil res že skrajni čas...:wink:

Pri vseh vajah za krepitev mišic je pač potrebno veliko časa, da se mišice oblikujejo... A se tudi jz tolažim s tem, da bo kmalu poletje in čas za moj kolo :bigsmile:

Komaj čakam...

drugače pa sem si jz zloadala vodeno telovadbo Turbo jam 1, 2, 3... Super je... Lepo te vodijo 45 minut, da se res preznojiš... To malo za spremembo, ali pa kadar ni aerobike.

Ja, telovadba je zakon.

Lep pozdravček,

:wink: Emanuela
    • CommentAuthorMisa
    • CommentTime9. Jan 2009

ojla, ja fajn, da se diskusija zaživela.
    tut jaz hodim na aerobiko - 2x na teden, 1x običajno na step, enkrat pa na tisto za rit in noge (TNZ).
    Se pozna, da imam več kg, ker sem vedno v nulo premočena. Ampak filing je pa super.
    Danes sem na sadnem dnevu, ravno po kosilu.
    In ne boste verjeli - ker sem doma, sva šli s kolegico na sankanje (!!). Običajno grem s sinom, sedaj sva se pa dve gospe
    sankali in šli sva 2x gor. Noro. Prov fajn se počutm.
    • CommentAuthorLumpika
    • CommentTime9. Jan 2009

Emmanuela:
    Kje si dobila to vadbo(turbo jam 1,2,3)? Potrebuješ za vadbo veliko prostora?

Tudi jaz sem razmišljala o aerobiki, ampak po pravici povedano me je kar malo strah, ker sem popolnoma brez kondicije in se mi zdi da bi po dveh minutah poskakovanja samo še gledala ostale kaj in kako delajo.

Jaz sem ubrala telovadbo na sobnem kolesu in orbitreku, pa nekaj trebušnjakov (nekje okrog 100 - ampak ne na začetku ;) ).

Na začetku sem vedno polna motivacije, potem pa vedno malo pade. Takrat bi rabla enga, da bi me brcnu v rit. hehe
    •  
      CommentAuthorVandolina
    • CommentTime9. Jan 2009 urejeno

O pupe kako ste pridne, se vidi, da ste še mlade.:sad::neutral::confused::bigsmile:

Jaz pa nič ne telovadim, samo se sprehajam po 2 uri dnevno. :shamed::shamed::shamed: Drugače ne morem (au boli križ, od bicikla trtica, itd.):cry::cry::cry:

Lp Vandolina
    • CommentAuthorLumpika
    • CommentTime9. Jan 2009

Jaz sem s tako dolgimi sprehodi tudi shujšala (brez da bi pazila na prehrano)... tako da tudi to je rekreacija.
    • CommentAuthorLumpika
    • CommentTime9. Jan 2009

Še nekaj me zanima.
    Gres (pšenični zdrob) je to B, Š ali OH?
    • CommentAuthorMisa
    • CommentTime9. Jan 2009

Lumpika, dobro vprašanje. In tudi ideja.... Se mi je prav zaluštal...

Ker je narejen na mleku, ali spada pod B???

Pa še to - muesliji z jogurtom - a to lahko jem pod B???
    • CommentAuthorLumpika
    • CommentTime9. Jan 2009

če je B, potem mislim, da je dovoljeno na B dan. Če je pa karkoli drugega pa ne gre.

Misa:
    koliko časa že hujšaš? Je že kej poznat?
    Jaz začnem v nedeljo.
    • CommentAuthorMisa
    • CommentTime9. Jan 2009

od 2.1.2009. Sedaj imam 8 dan, sadje cel dan.
    Imam 1,5 kg manj, vendar pa mislim,da to ni prav. Ker sem decembra jedla za 10 ljudi...
    Se pa fino počutim in upam, da bom pridna tudi naprej.

Lumpika, zakaj ne začneš jutri? jaz ima jutri B dan, tako bi si bili lahko v oporo...
    •  
      CommentAuthorVandolina
    • CommentTime9. Jan 2009

Hej, v nedeljo je polna luna, ki začne ob 4,27 uri. Jo bomo držali. Bomo imeli izreden vodni dan?
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime9. Jan 2009

Gris je samo po sebi skrob, mleko pa beljakovina, tako, da ne gre skupaj.
    Ono o jabolkih sem danes samo za primer napisala, da vemo, da ni vse sadje samo sadje.
    Jaz sem globoko prepricana da je OH in S ista figa, tako, da kombiniram (poizkisam) tako.
    S sprehodi si krepis kondiciji, za misice pa je dobra telovadba zjutraj, ker baje pospesi metabolizem, da le ta hitreje dela cez dan. Jaz nisem tako nacitana ampak vse informacije pobiram iz interneta. Da ne bi kdo mislil.
    Jaz ne bom na vodnem dnevu, ker sem malo prej ugotovila, da imam kljub temu da sem pojedla vecerjo nizek sladkor.
    Vandolina ti se kar sprehajaj tudi to je dobro.
    Pozdrav Aicha
    • CommentAuthorMisa
    • CommentTime9. Jan 2009

Aicha - škoda, ideja o gresu mi je bila všeč... pa nič.

Vandolina: ja, bi bilo super, če bi spet uvedla polne lune. Pred leti (po moje pred več kot 15-20 leti -uf, kje je že to?), sem se jih velikokrat držala.
    In bila pozitivno presenečena nad rezultatom.
    Škoda,da je nedelja in da bomo imeli obiske. zato bom ostala kar pri Š - krompir, solata.
    Če boš ob naslednji polni luni še vedno za, se ti bom pridružila. Sam spomni me.:wink:
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime9. Jan 2009

Jaz ta en dan ne upostevam, ker se naceloma res precisti samo organizem hitreje.

Joj, sedaj ko doma gledam kaj sem napisala vidim napake in se opravicujem.
    Aicha
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime9. Jan 2009

Vandolina to sem zvedela za dlesni vasega malega: dentinox (a), calgel. Mislim, da se prvi nabavi v Avstriji.
    Ce bo se koristilo.
    Aicha
    • CommentAuthorLumpika
    • CommentTime9. Jan 2009

Misa:
    jutri zato ne začnem, ker mi je ena kolegica dolžna večerjo in bi se ziher pregrešila. Bom pa jaz en dan za teboj. Nič hudega. Se bova vseeno podpirali in brzali ena drugo. Boš povedala kaj si kej jedla, da bom še jst dobila kako idejo in obratno.
    Žal pa res kaže, da z gresom ne bo nič. bomo pa našli kaj drugega.
    • CommentAuthorMisa
    • CommentTime10. Jan 2009

Dobro jutro vsem skupaj!
    Lumpika -normalno, tudi jaz se temu ne bi odpovedala...

Očitno bom imela aktiven vikend. Včeraj sankanje, danes pa gremo na dopoldansko smučanje. K sreči imamo manjše smučišče v bližini in smo v 15 min tam.
    Pa še folka je običajno bolj mal...(upam, da bo tudi danes tako).
    Imam 9. dan (kar hitro gredo dnevi naprej) B - jedla bom meso in veliko skledo solate.
    Lep vikend in čimmanj prekrškov vam želim.
    Misa:wink::wink:

Aja - kako je z mojimi mueslimi in navadnim 1,6 jogurtom - a je to B??
    • CommentAuthorLumpika

Misa:
    uživaj na smučišču. Aktivni vikendi so faj. dajo veliko energije.

Jaz sem danes jedla narastek iz testenin (zdej tega doooolgo časa ne bom mogla). Zvečer pa eno lahko večerjico(najbrž kar vegetarianski krožnik).
    Zdej pa morm še mal pospravit, kajti imam tako, kot bi mi nekaj priletelo. ;)

kako je z musliji in jogurtom ne vem...
    Ker mi še sedaj ni jasno kam spada jogurt. B al OH.
    Musliji pa poglej, pomoje gre tja kamor žitarice.

Sej lahko pa da sem totalno falila. :P
    • CommentAuthormemko

neki me zanima, ce ma kdo kaksne informacije...

jst sm z novim letom nehal kadit in hkrati zacel hujsat po locevalni dieti...in me zanima...

slisal sem, da ni zdravo za telo ali pac, da hkrati prenehas s kajenjem in se hujsas, kao prevelik sok za telo...ve kdo kaj o tem...?!

hvala :wink:
    •  
      CommentAuthorAicha

Musliji so OH ali S tako, da z jogurtom, ki je B ne gredo skupaj.
    Naj se Vandolina pove kam spada jogurt. Pomeni, da se muslijem moras odpovedati. Ce je mleko B, potem je tudi jogurt B.
    Memko ko nehas kaditi se tudi malo zredis, ker se presnova upocasni. Ce si zacel se z dieto, ti lahko to samo koristi, ker se ne bos redil. Za telo je sok, ko mu odvzames nikotin. Pri 90-dnevni pa mislim, da nisi lacen in potem tudi ni soka za telo.
    Jaz sem tudi mislila, da bom kar na dieti, ko sem nehala kaditi, pa nisem bila in se dandanasnji vlacim odvecno tezo s seboj.
    Mislim, da ne bo nic narobe.

Danes je bil zelo aktiven dan, hrane pa malo in tako mi je cisto dobro.
    Bila sva pod Pohorjem, pes tja in nazaj pa potem se 2 km hoje. Je prav prijalo saj mislim, da od zacetka decembra nisem bila prav zunaj. Tudi oblekla sem se kot Eskim.
    Aicha:swingin:
    • CommentAuthorLumpika

Če se počutiš vredu, potem ni panike.
    • CommentAuthormessiah

Ali kdo ve kje dobiti točen seznam živil, ki spadajo v eno skupino, npr: za škrob? ali ga bom morala napisat sama? :bigsmile:

pa še to- ali krema proti celulitu pomaga tudi proti strijam?
    •  
      CommentAuthorVandolina
    • CommentTime10. Jan 2009 urejeno

Draga teta Aicha, malo sem te prehitel in so zobki že zunaj, tako da bo kremica za drugič. Ko revčka boli, nobena žauba ne pomaga.
    Danes so bili moji sončki tukaj in smo se šli sprehajat, tako lepo vreme, da je škoda, da sediš doma. Res je malo hladno, ampak sijalo je sončece in bilo je super.

Za jutri 11.1. sem imela dober namen imeti vodni dan (polna luna). Ker je imela moja hči včeraj rojstni dan, praznovanje pa bo jutri in bo vnuček danes s tatijem pekel torto za mamico, moram it probat torto, tako da bom imela jutri OH dan( saj ga imam tudi po dijeti), to se pravi nardila si bom pico in popoldan grem na torto in čokolado.

Jogurt spada med B (kot je že ugotovila Aicha) in če po pravici povem, v prvem krogu nisem jedla nobenega jogurta, saj za kosilo imaš kuhano, ki ti potem ostane za večerjo, kdaj naj bi potem jedla ta presneti jogurt. Sem pa zato nadoknadila, ko sem imela vzdrževanje teže in sem si privoščila muslije in jogurt večkrat. Zdaj se ga bom pa kar odrekla, dokler nebom spet na vzdrževanju.

Ko bo naslednja polna luna Misa te bom obvestila in se je bom tudi držala, pa naj bo katerikoli dan.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

Lep pozdrav in sončno nedeljo vam želim Vandolina :swingin:
    • CommentAuthorLumpika

messiah:
    krema proti celulitu nima nič s strijami.
    Dobi se posebej krema proti strijam. Jaz jo imam doma. Počakaj, da probam, pa ti povem rezultate.
    •  
      CommentAuthorVandolina
    • CommentTime10. Jan 2009 urejeno

Takole bo Vandolina imela jutri OH dan:
    • CommentAuthormessiah

joj, to potem pomeni, da morm uporabljati dve kreme:sad: mislna sm da bi lahko preprečila strije, ker jih zaenkrat še nimam vidnih kar z kremico :cry:

ti pa jo čimprej preizkusi:jumping:
    • CommentAuthorMisa

Ojla!
    Smučarija uspela, smo kr malo podaljšali. Ker je smučišče bolj v senci, me je premrazlilo do kosti...
    Pa pravijo, da nas špeh greje(?). Popila sem dva čaja brez sladkorja.

Messiah, Lumpika: pred leti sem tudi jaz uporabljala kremi proti celulitu in strijam. Žal mi ni nič pomagalo (upam, da so sedaj že bolj kvalitetne). Spomnim se,
    da sva jih šla z možem kupit v sosednjo Avstrijo (po priporočilu kolegice). Kot sedaj vidim, je tega pri nas veliko... super, če le katera pomaga...
    Še vedno imam po trebuhu strije od obeh porodov, poleti so rdeče.. prva leta po porodu sem nosila cele kopalke, sedaj sem se nekako sprijaznila in nosim dvodelne kopalke. Če bo krema pomagala, bom tudi jaz poskusila. Torej Lumpika - prosim za informacijo.

Vandolina:sprememba plana - odločila sem se, da bom jutri na vodnem dnevu - upam,da bom zdržala... fino je, k se že zgodaj zjutraj začne.
    Sporočim, kolik bom uspešna... Če ne bo šlo, bom imela pa Š dan.
    Lep večer vsem skupaj.

Misa:wink::wink::wink:
    • CommentAuthortinika

Vandolina, naslednja luna je v ponedeljek, 19.1., se mi zdi, da tudi cel dan. Tudi jaz sem imela namen izkoristiti to luno, a bo težko, imamo namreč koline. Prejšnjo pa sem tudi pozabila - bila na zaključku starega leta. Naslednje pa ne spustim! Po mojih izkušnjah se splača. Sicer se ne držim 100%, popijem kakšno zmiksano banano z mlekom za zajtrk, pojem čisto juho in solato, pa se vseeno pozna ponavadi cela kila.
    Sicer pa jem kar solidno - ne pretirano, zjutraj telovadim, 10 minut kolesa dnevno, le na sprehod zadnja dva dni nisem šla.
    Tehtnica, kje si?!
    Pozdrav, Tinika
    •  
      CommentAuthorVandolina

Tinka, hujšalo naj bi se od ščipu - polni luni in mlaju - prazna luna.

Vsaka luna, polna in prazna pride enkrat na mesec. Sedaj je polna luna 11.1. in prazna luna 26.1.
    Naredila bom seznam in točne ure, od kdaj do kdaj je luna, samo moram še pogledat na koledar. To bom naredila jutri.

Saj se lahko postiš tudi ob drugih lunah, ampak efekti niso enaki.

Pozdrav Vandolina:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAicha

Messiah kar naredi seznam pa ce bos imela cas se razliko med skrobom in ogljikovimi hidrati. Jaz za danes koncujem, jutri pa naju ni doma.
    Danes sem se koncno razgibala in je full super obcutek.
    Samo se vedno je prisoten obcutek izmozganosti. Bomo videli kaj bo rekel zdravnik.
    Lahko noc Aicha
    • CommentAuthormessiah
    • CommentTime11. Jan 2009

no se bom potrudla. ker js sm čist zmešana, katero živilo spada v katero skupino:confused: in bi seznamček prišel zelo prav. me pa neki zanima- kam spadajo gobice( jurčki, šampioni?)

uživite
    • CommentAuthormessiah

evo v priponko sem dala seznam. prosila pa bi, če ga lahko popravite, če je kaj narobe, predvsem pa da ga dopolnite... da bomo lahko lepo ločevali hrano in pridno hujšali:cheer:
    •  
      CommentAuthorAicha

Gobice so zelenjava meni pise, da so kot nevtralno zivilo, kar pomeni kot zelenjava.
    V razpredelnici vidim, da si vse dala pod skrob. To je zame cisto v redu. Edino ne vem ce se bodo ostali strinjali, ker ni Skrob in OH.
    Midva greva sedaj in nimam casa raziskovati kaj je v resnici skrob in kaj ogljikov hidrat.
    Aicha
    • CommentAuthorLunca10

No Aicha pa bom se tukaj napisala svojo tezavo. Vidim,da ste se bolj posvetili locevalni dieti,jaz imam pa tezavo pri dieti kemicnega razkroja. Visoka sem 175 cim in imam 56,5 kg. Rada bi se znebila 3 kg in tako prisla nazaj na svojo idealno tezo.Zacela sem ze z dugim ciklusom diete KR in do zdaj,mi se ni uspelo izgubiti niti dekagrama,kaj sele kilograma.Diete se v celoti drzim,je pa res,da nic ne telovadim zadnje dni,drugace pridno hodim na aerobiko,s katero bom ponovno zacela ta teden. V cem mislis da je tezava?
    Za odgovor in nasvete se vam vnparej zahvaljujem.
    • CommentAuthorLumpika

Misa:
    Super. me veseli,da ste uživali na smučišču.
    Glede krem je pa tako: proti celulitu pomaga, če jo masiraš. Ker če samo namažeš, potem ni učinka. Za celulit vem da pomaga. Seveda pa s kombinacijo telovadbe in vode, so učinki še hitrejši.Za strije, bi pa rekla, da če jih še nimaš je možno da malo pomaga. Težje pa je če jih že imaš. No jaz jih imam. Bom probala in poročala rezultate.
    Tebi pa želim, da čim bolje prebrodiš ta vodni dan. :D Potem pa le poročaj o rezultatih.

Včeraj sem bila zunaj. In morm rečt, da sem se tolk naplesala, da me danes noge bolijo. Grem komi po stopnicah gor pa dol. Tak, prijeten "musklfibr". Bilo je res super. Že dolg nism tolk plesala.

Danes pa začnem mojo dietko.
    Za zajtrk sem spila dve ožeti pomaranči.
    Za kosilo si bom naredila pečen puranji file(brez olja) olja bo le malo v solatki. :D
    •  
      CommentAuthorkozoroginja
    • CommentTime11. Jan 2009 urejeno

Lunca moje mišlenje je, da ti ni potrebno več shujšat, vsaj ne z dieto KR, ker je pretežka.In mislim da imaš več kot idealno težo. Pazi na zdravje, ker pretirana dieta tudi ni zdrava. Bodo pa še ostale povedale kaj mislijo. Vse je stvar posameznika in kako vidi sebe.

kozoroginja
    :clap::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAicha

Lunca10 kot je rekla Kozoroginja:
    S svojo visino in kilogrami imas kilogramov ravno prav. Predvidevam, da nisi zadovoljna s postavo, tukaj pa ti bo pomagala telovadba. Mogoce ciljana vadba za dolocene dele telesa potem pa se mogoce samo mala redukcija hrane (brez kruha, testenin in ostalih OH) in bi moralo iti.
    Jaz imam 10 cm manj od tebe i 1 kg in bi tudi rada imela 53-52 kg pa se mucim in mucim pa nikakor. Sploh ce si stara nad 40 bo tezje.

Lumpika mogoce sem spregledala za katero kremo proti celulitu gre? Meni, do sedaj ni pomagala nobena pa sem imela : Vichy, NIvea, Avon, Oriflame, Collistar, Afrodita.
    Aicha
    •  
      CommentAuthorkajapuhi

Priporočam zraven diete še pilates. Zelo dobra telovadba, delajo prav vse mišice, še najbolj tnz.