Kategorije

Dobrodošli na forumu!

Želite sodelovati v naših diskusijah, izmenjavati mnenja? V primeru, da ste že registrirani se vpišite.

V nasprotnem primeru se lahko takoj brezplačno registrirate.

Registracija na forumu je zaradi občutljivih osebnih podatkov na servisu SMS Dieta ločena. Na forumu se morate registrirati ponovno.

Vanilla 1 je izdelek podjetja Lussumo. Več informacij: Dokumentacija, Podpora.

• CommentAuthorNATAŠA
    • CommentTime27. Sep 2006

Pozdravljeni!
    Zelo sem nesrečna zaradi debelosti. Danes sem se prijavila na dieto 11 dnevno kemični razkroj, pa bi vas prosila, kako naj se motiviram, da se bom res držala pravil. Enostavno v službi sedim 8 ur za računalnikom in grickanje je skoz v igri.
    Če je kdo imel že podobno situacijo naj mi prosim pove, kako mu je uspelo!!
    Lep dan,
    Nataša:bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPetra

Hojla Nataša,

jaz osebno se motiviram tako, da si predstavljam dosežen cilj (morje, toplice in veselje v kopalkah).

Še 3 nasveti:
    1. na mizi imam vedno vsaj 1L vode...in jo tako dnevno spijem cca 3L, vsaj malo zatre lakoto
    2. žvečim čigumije
    3. zobna pasta (kolodont) začasno ubije nujo po hrani ... torej, če imaš možnost si ob veliki lakoti skoči umiti zobe

+ bonus nasvet: znebi se prigrizkov, če jih ne boš imela na mizi tudi grickati ne boš mogla

veliko uspehov in lp,
    Petra
    • CommentAuthorNATAŠA

Najlepša hvala Petra! Bomo skoz na kablu prav??
    Lep dan ,
    •  
      CommentAuthorPetra

Velja, tudi jaz sem :)
    • CommentAuthorobupana

Bi se kar pridružila tej temi... Imam cirka 10 kg preveč, kar me zelo onesrečuje, najhuje pa je, da sem to svojo debelost pričela uporabljati kot izgovor, da se včasih zapiram v hišo in ne grem med ljudi, ker se počutim nagnusno, izogibam se stikom s prijatelji...(ne počnem to zmeraj, se pa čedalje pogosteje dogaja) Že večkrat sem poskusila iti na kako dieto, samo mi je nikoli ne uspe zdržati niti en dan. Zelo sem pod stresom in potem se bašem s hrano. Pomajte mi prosim!
    •  
      CommentAuthorPetra

Živjo obupana ...

moč volje/odločnost/vztrajnost ... to je nekaj kar nam večini primanjkuje ... kaj narediti?
    Odgovor je enostaven, realizacija pa veliko težja ... potrebno je pridobiti zgornje tri veščine :smile:

Primerček iz moje mladosti ... včasih nisem znala kuhati ... ker sem bila vztrajna, odločna in sem imela voljo sem se kuhe naučila do te mere, da sem se prijetno zredila.
    Potem je sledil boj s hujšanjem ... kako začeti, ne da se mi, ne zdržim, lačna itd ... a vendar mi je uspelo (z zgornjimi tremi veščinami).

Predlagam, da si dobro prebereš celotni forum ... veliko ljudi je že shujšalo, veliko jih še bo in veliko jih to počne ravno ta trenutek.
    Morda boš v forumu našla motivacijo na podlagi uspeha drugih.

Poizkusi ... ne bo ti žal.

Lp,
    Petra
    • CommentAuthorNATAŠA
    • CommentTime28. Sep 2006

ŽIVJO OBUPANA!

Sva že dve, jest najbolj hujšam, ko sem sita!!Dejva si skupaj pomagat in si dajat mutivacijo! Iz kje si in kolk si stara??

Petra ali lahko pijem namesto vode za harmony, ker po vodi se mi skoz po kislem spahuje in je grozen??

No obupana, piši mi!!

Lep dan vsem ,
    Nataša
    • CommentAuthorobupana

Živjo, Nataša!

No, danes še sploh nisem jedla tako, da je čas za nov začetek- recimo. Upam, da mi bo uspelo; si bova pisali... Jaz sem iz Ljubljane nasplošno (čeprav trenutno ne bivam tam), imam pa 23 let. Zadnji dve leti se med drugim borim s prehranjevalnimi motnjami, enostavno nimam normalnega odnosa do hrane... In te motnje te samo pripeljejo do tega, da imaš nazadnje res odvečno težo. Ok, saj z raznimi stradanji, bruhanjem in podobnim sem že nehala, ampak sedaj mi je res problem shujšati na normalen način! Res bi rabila neko podporo... Meni sploh ni problem vzdržat brez hrane, recimo- ampak enkrat ko začnem jest, pa ne znam nehat. Čeprav sem sita, bi še kar, pa kaj, kar ne smem in nazadnje se nabašem, da mi je slabo.
    Kako gre tebi? Danes imaš 1. dan diete ali kako?
    Lep pozdrav!
    • CommentAuthorNATAŠA

Ja hja nameravala sem ga imeti, pa nisem na velik zvonc obešala, ker se pol držim dva dni pa izpadem prava tepka. Ja 1 dan bi bil, če me nebi sodelovec presenetil z zeeeeeeeeeeeeelo dobrim sirovim burekom. In kaj bi pol rekla, ti hujšam, sej se bi mi smejal. Res pa je , da sem ga pojedla samo pol zraven pa liter jabolčne vode!
    Drgač sem pa jaz kar mace starejša od tebe. Imam 36 let in dvojčici stari 7 let. Tako, da je pol še težje s hujševalno sej veš, da otrokom kupiš kakšno sladkarijo pol jo pa ne pojejo do konca itd......
    Sem pa mal sodelovko zmotivirala pa je rekla, da je ona tud za hujšanje pa bomo vidl kako se bo izteklo..........
    A si kje v službi??
    • CommentAuthorobupana

Ja, jaz imam tudi malega fantka- in tudi potem 'pospravljam' za njem, kar pusti, pa hočeš ali nočeš imaš zmeraj kakšne sladkarije (sama jih ne kupujem, ampak jih ful dobiva) ipd. In tudi praktično nimam časa za normalen obrok, potem pa mimogrede jem in se sploh ne kontroliram. Ja, imam pa honorarno delo (sem kao svobodni umetnik).
    No, saj tu in tam kakšen greh je dovoljen tako, da se ne gre sekirat okol enega sirovega bureka. Samo veš, kako je pri meni- se recimo z eno stvarjo pregrešim (recimo, da bi pojedla manjšo čokoladko ali kaj), pa si potem mislim- "eh, saj danes sem že itak 'zasrala' dieto" in potem se spravim kar prenažirat... Uf!
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime28. Sep 2006 urejeno

Živjo punci,

moram priznat, da je super, da se tudi uporabniki sami med sabo motivirajo in pomagajo.:clap::clap: Veliko lažje je če te nekdo zraven spodbuja, poleg tega pa pomaga, da veš da nisi edini.:thumbup:
    Drugače sem pa tukaj tudi jaz in sem na voljo za vsa vprašanja (tudi tista za katere se zdi da so smešna ali mogoče malček neumestna).
    Tako da punci samo POGUMNO :wink:

lp,
    Petra
    • CommentAuthorobupana

No, Petra- katero dieto bi pa recimo priporočila meni? Na zajtrk nisem navajena oziroma mi je slabo, če jem zjutraj. Mesa tudi ravno ne maram, jem pa mlečne izdelke in ribe... Je pa tudi tako, da nisem pripravljena na kakšno dolgotrajno dieto, ker nimam volje... Za motivacijo bi rabila nekaj, da bi kilogrami bolj hitro kopneli. Mislim, da se mi potem niti ne bi bil tak problem zdravo prehranjevati oziroma se držati neke dolgoročnejše diete.
    Lp
    • CommentAuthorbejba
    • CommentTime29. Sep 2006

Moja motivacija je visoka 1,95m :wink:

Ja, ja vem da je bolj tak, ampak je pa zlo dobra motivacija hehehe.

Vsem želim polno uspeha!
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime29. Sep 2006

obupana ...

predlagala bi ti:
    - dieto s solato ali
    - dieto z ananasom

Obe sta dobri in zdravi.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorales
    • CommentTime19. Oct 2006

HAY
    MOJE IME JE MIJA . IMAM PROBLEME S HUJŠANJEM . VSAKO DIJETO SEM ŽE PROBALA PA NE ZDRŽIM .RADA PA BI SHUJŠALA 8KG. KAJ MI LAHKO SVETUJEŠ KAKO NAJ ZAČNEM SE PREHRANJEVATI.
    LEPO PROSIM POMAGI MI
    MIJA
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime19. Oct 2006

Živjo Mija,

glede diete bi ti priporočala 31-dnevno kemično dieto, ki jo tudi sami uporabniki na temu forumu zelo pohvalijo (kar preberi si malo o njej). Če pa imaš težave glede hrane, s tem mislim da se ji težko upreš, ti pa žal ne morem pomagati, saj moraš imeti samo kontrolo. Ti se kar lepo loti hujšanja in namesto, da si greš po čokolado, raje napiši svoje želje na forumu. Mogoče ti bo tako lažje.
    Upam, da sem ti bila v pomoč.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorimpulz
    • CommentTime30. Oct 2006 urejeno

Pozdravljeni,

no jaz pa imam to težavo, da se ne morem nikaor odločiti s katero dieto naj začnem!!!! Moram shujšati 20 kg in se mi zdi 31 dnevna dieta najbolj primerna.....prosim svetujte mi vi, po lastnih izkušnjah s katero dieto bom največ zgubila.....kar se tiče odrekanja, pa nimam težav, ker kadar se odločim....sem že napol poti.

Lep pozdravček:cool:

Impulz

P.S. MORAM POHVALITI SPLETNO STRAN IN FORUM....RES STE ODLIČNI.....
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime31. Oct 2006 urejeno

Živjo Impulz,

hvala ti za pohvale:wink:. Kot si že sama ugotovila, najbolj primerna bi bila 31-dnevna dieta kemičnega razkroja. Mislim, da bi ti odlično ustrezala saj se lahko odrečeš marsikateri hrani (meni ne vem če bi uspelo:shamed:).
    Poleg tega pa imamo največ pozitivnih iskušenj z dieto kemičnega razkorja. Uporabniki so navdušeni nad njo.
    Upam, da sem ti bila v pomoč:cool:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorBARBY
    • CommentTime2. Nov 2006

ŽIVJO,

lahko katera meni pomaga.Skoz sem bila dokaj suha zdaj pa isto jem pa se mi vse nabira...
    Trebuh imam že kot nosečnica,kaj naj storim?
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime3. Nov 2006

Živjo Barby,

svetujem ti, da se odločiš za dieto (npr. dieta kemičnega razkroja), da si prečistiš telo, zraven pa obvezna telovadba. Žal je pri trebušnih mišicah tako, da moraš vsaj 2 meseca delati trebušnjake, da se kaj pozna. Če pa boš prej prečistila telo, se bodo maščobne blazinice začele topiti hitreje.:wink:

lp,
    Petra
    • CommentAuthorančika
    • CommentTime4. Nov 2006

hoj stara sem 15 let in obiskujem gimnazijo.nimam časa za telovadbo,ampak rabim veliko energije za učenje zato veliiko jem.v 2 mesecih sem se zredila za 3 kg.vem da je veliko,ampak ne morem si pomagati,kilogrami pa kar rastejo...imam51 kg ,visoka pa sem 161 cm.kaj naj naredim?kako naj se lotim hujšanja?
    zanima me tudi ,če zala life zelo redi,saj je zelo dobra:bigsmile:že vnaprej se vam zahvaljujem!
    p.s. imate najboljši forum!!!!:wink:
    • CommentAuthorančika
    • CommentTime4. Nov 2006

prosim,če lahko hitro odpišete,saj nameravam že danes začeti s hujšanjem hvala :sad:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime5. Nov 2006 urejeno

Živjo ančika,

mislim da bi tebi najbolj ustrezale sadne in zelenjavne diete, saj v svojih letih potrebuješ veliko vitaminov in hranljivih snovi. Priporočam ti Dieto s solato, če pa ti ni všeč pa še sama malce pobrskaj po našem seznamu diet.
    :wink:
    lp,
    Petra
  1.  
    Jaz bi pa sam uprašala če moraš jesti obroke točno ob tej uri ker še hodim v šolo?...bi blo možno da jih jem ob drugi uri...ali to kaj vpliva da nebo tako učinkovita? papa**:confused::shamed::smile:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime6. Nov 2006 urejeno

Živjo Taneja,

glede na to da še hodiš v šolo si poskušaj urediti urnik tako, da boš lahko pojedla vse obroke. Npr. zajtrk poješ preden greš v šolo, malico med šolsko malico in kosilo ko prideš domov. Drugače odsvetujem uporabnikom, da jedo ob različnih urah, ampak če ne gre drugače pač negre:wink:
    Mislim, da ne bo nič hudega če boš kdaj premaknila obrok za kakšno urico.:cool:

lp,
    Petra
    • CommentAuthoranja
    • CommentTime8. Nov 2006

spet sem jaz:bigsmile: zanima me še,ali je 51 kg preveč za 161 cm pri 15 letih?
    • CommentAuthoranja
    • CommentTime8. Nov 2006

drugače sem mišičaste postave ,da boste lažje ovrednotili mojo težo na velikost...:cheer:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime9. Nov 2006

Živjo Anja,

pri 15 letih se tvoje telo še razvija, zato je tvoja teža čisto normalna. Na naši strani si lahko zračunaš tudi inteks telesne mase, če te bolj podrobno zanima. :wink:

lp,
    Petra
    • CommentAuthordarja
    • CommentTime10. Nov 2006

Zivjo

Jaz sem Darja iz Kranja. Stara sem 42 let. Malo sem brala vaše komentarje in vidim, da ima kar nekaj ljudi podobne probleme kot jaz. Mene je že kar malo groza. Zadnjih 5 let sem se zredila za 20 kg in rada bi jih nekako zgubila. Probala sem vse, zdržim 2 tedna pol pa gremo dalje po starem. Zadnje čase sem začela vse stvari nadomeščati s hrano, že ko grem iz službe mislim na to kaj bi dobrega pojedla. Manjka mi volje in energije. Gibljem se še kar, malo aerobike in malo hribi, vendar vse zgubljene kalorije nadomestim 2kratno.
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime10. Nov 2006

Živjo Darja,

zavedaj se, da ima veliko ljudi težave z težo. Če se trdo odločiš in se držiš diete ti bo zagotovo uspelo. Malce pobrskaj po naši spletni strani in si oglej diete:wink:. Sigurno bi se našla kakšna, ki bi ti ustrezala.

lp,
    Petra
    • CommentAuthornika
    • CommentTime30. Dec 2006

živjo!

stara sem 13 let.
    visoka sem 167 cm. tehtam pa 43 kg.:cry:
    je zame zelo preveč.nevem kaj naj se naredim da bi lahko shujšala usaj 5 kil pa da nebi bila anoreksična.ukvarjam se z odbojko jadranjem plavanjem na dan pojem samo en jogurt.ampak največkrat se zogdi da ne pojem nič čez cel dan.

če mi lahko pomagate in mi date par nasvetov.!!

lp.nika
    • CommentAuthorxaja
    • CommentTime30. Dec 2006

Nika!

Edini nasvet ki ti ga bom dala jst je da pri tej višini imaš čist ok postavo ...in da s tem da ves dan ne jes nič ne narediš nič dobrega pač pa prej slabo za telo ker se more neprestano soočati s soki... enkrat dobi hrano , drugič ne ,potem pa vse aktivnosti.. jej normalno majhne količine pa večkrat na dan... sej še rasteš in daj sedaj telesu kar potrebuje... Še bo čas za diete pa rekreacijo ... zdaj pa uživaj v svoji mladosti ....
    Upam da te nisem spravila prevc v slabo voljo ... samo tko je prizadane me ko vidim da se punce v tko rosnih letih ukvarjajo z kilogrami , namest da bi uzivala se zabavala skratka živela...

Nika uživaj mladost za kilograme bo še čas... pa pazi na svoje zdravje ....

Lepe praznike
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime4. Jan 2007

Živjo Xaja in Nika,

sploh nimam nič dodati, Xaja je že odgovorila namesto mene:wink:.

lp,
    Petra
  2.  
    Oj!

Sem nova na tem forumu in jutri pričnem z dieto. shujšala bi namreč rada za 10 kg. Če bom jedla le sadje, zelenjavo in mleko- potem me zanima kako hitro lahko shujšam? :cry::cry:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime15. Jan 2007

Živjo Dancequeen,

žal ti ne morem povedati, kako hitro boš shujšala, saj je vsako telo sestavljeno drugače (metabolizem).
    Potrebno je spremeniti prehrano (čim manj sladkorja, škroba in podobno). ČE boš jedla samo zelenjavo in sadje bi se v enem tednu že moralo malce poznati :wink:.
    Želim ti uspešno hujšanje, če pa imaš še kakšno vprašanje se pa kar oglasi :bigsmile:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorborka
    • CommentTime17. Feb 2007

pozdravljeni,
    imam resno težavo in prosim za vašo pomoč.rada bi se lotila 90 dnevne ločevalne diete,ampak imam deljen delovni čas, in v službi sem za šalterjem in delam z strankami.popldanski delovni čas se mi konča ob 20.30 in predno pridem domov je ura že.....!v tem primeru ne vem kaj na naredim glede večerje.pa tudi kosila so težko uskladljiva,saj kadar končan dopoldanski izmeno sem doma ob 15h, kadar pa grem popldan v službo moram od doma 13.30!!
    saj zajtrki in kosila bi šla še kar, pač takrat ko imam pop službo imam kosilo malo prej,ampak večerja pa je neizvedljiva:::??
    poleg tega hodim tudi na fitnes,in sicer kardio vaje (steper, kolo,hoja) in raztezne vaje.kadar imam pop službo grem kar direk iz službe in mi paše saj po večurnem sedenju je to pravi balzam za telo.
    prosim zavaš nasvet in upam da ga dobim čim preje,bi pa resbično rada začela z to dieto oz spremenila svoj način prehrane pa ne samo za 90 dni.in upam, da bom navdušila tudi svojega sina,tako da nama bom obema spremenila zdravo prehranjevanje.
    upam da nisem bila predolga,ampak nikjer nisem zasledila podobne težave.
    za odgovore se vam vsem iskreno zahvaljujem
    lp borka
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime19. Feb 2007

Živjo Borka,

hja tele službe znajo biti problem ja. Mogoče bi bila zate rešitev, da malce prirediš dieto. Svetovala bi ti, da se zajtrka in kosila držiš kot je napisano v jedilniku diete, za večerjo pa ješ sadje in zelenjavo :wink:.
    Sicer dieta verjetno ne bo imela enakega učinka, ampak kilogrami bodo šli pa vseeno dol :bigsmile:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorduska
    • CommentTime26. Feb 2007

Živio!
    Oglašam se prvič, ker potrebujem vaš nasvet. Želela bi zmanjšati svojo težo s pomočjo jajčne diete, pa imam problem z delovnim časom. Moj delavnik je namreč enak Borkinemu, zato se ne morem vsak dan držati istih ur, lahko pa vsak drugi dan. Zanima me, če lahko zamenjam kosilo za večerjo, saj menim, da bi tako še nekako šlo.
    Hvala za odgovor

Lp
    Duška
    • CommentAuthorrenata
    • CommentTime26. Feb 2007

imam debela s
    tegna in debelo rit in sem fu
    l mlada kaj naj naredim
    renata:shamed::shocked:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime27. Feb 2007

Živjo,

Duska: kosilo in večerjo ne smeš zamenjati, saj je z namenom takšen jedilnik. Če pač ne moreš jesti v službi si malce prilagajaj ure obrokov. Vseeno je bolje, da ješ obroke ob drugih urah, kot pa da obroke spustiš ali zamenjaš njihov vrstni red :wink:.

Draga Renata: ker si mlada in verjetno nimaš ne vem kakšnih obveznosti, bi ti svetovala, da se odpraviš ven na zrak in paziš pri prehrani.

lp,
    Petra
    • CommentAuthoremina
    • CommentTime7. Mar 2007

Petra prosila bi te da mi čimprej odgovorite ali lahko pojem grenivko zdaj po kosilu, ker sem namreč šele zdaj ugotovila, da sem jo izpustila. Evo sem jo že pojedla. Začela sem namreč z 3 dnevno dieto kemičnega razkroja.
    Pa še nekaj ali je izvedljivo, da bi mi napisala bonus kodo, da se lahko prijavim.

Vnaprej se vam zahvaljujem!
    Lp, Emina
    • CommentAuthorLeonet
    • CommentTime8. Mar 2007

Odločil sem se za dieto kemičnega razkroja s katero začenjam jutri.
    Zanima me na kakšen način se pripravi pesa oz. vsa zelenjava (cvetača, korenje, stročji fižol...) se samo skuha ali kaj?
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime8. Mar 2007

Živjo Leonet,

zelenjavo si lahko pripraviš surovo ali kuhano :wink:. Po želji!

lp,
    Petra
    • CommentAuthorkatarina
    • CommentTime8. Mar 2007

ojla
    imam podoben problem kot ostale. imam 28 let 109 kg, seveda jih nimam odvedno. preden sem zanosila sem jih imela 73 kg in po nosečnosti se jih ne morem znebiti. poskusila sem z raznimi dietami a mi celodnevni urnik to preprečuje. pride 2-3 krat na teden ko mi ni cele dneve doma in jem malico samo v službi in bog ne daj da bi zdržala ob sadju ker imam v službi dost fizičnega napora in seveda kadar sem doma samo gledam kaj bom jedla največkrat sežem po čokoladi sem že skoraj odvisna od nje:cry:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime9. Mar 2007

Živjo Katarina,

svetovala bi ti, da si urediš prehrano. Pomembno je, da ješ zdravo in pravilno (imej vsaj tri obroke na dan, ne glede na to da si v službi. Tudi v službi si lahko vzameš pet minut časa in poješ kakšen košček hrane). Drugače pa si moraš v glavi reči, da si sita in da ne rabiš hrane. Vem, da je težko, ampak z veliko motivacije, verjemi da ti bo uspelo :wink:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorNin4
    • CommentTime14. Mar 2007

Glede čokolade ti jaz priporočam, da če imaš velike skomine po njej poseži raje po čokoladi z 70% kakavom ali več.
    Jaz se držim diete z nizkim GI jem, kar sicer ni dieta ampak način življanja.
    Prvo pravilo te diete je da ti hrana ni sovražnik, veliko hrane je ki je zdrava in dobra da lahko dalje uživaš ob kulinariki.
    Enostavno je potrebno pozabit na beli kruh, sladkor, vse v naprej pripravljene jedi in se osredotočit na zdravo prehrano. To dieto priporoča veliko zdravnikov...ne obljublja nekih hitrih sprememb ampak zdravo zmerno hujšanje kjer se kilogrami ne vrnejo.
    •  
      CommentAuthorPetra

Živjo Nin4,

točno tako :thumbup:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorNin4

Malo berem po teh forumih...pa vidim da so ljudje lačni ko hujšajo.
    Koliko jaz to vem...to ni preveč dobro saj naše telo lahko dela bolj ekonomično in enostavno porabi manj kalorij. Tako nekateri (predvem ženske) enostavno porabijo na dan 1000 kalorij ali manj.
    Edina rešitev iz tega je telesna vadba...velika napaka ki jo naredi veliko ljudi je da hitro shujšajo in s tem shujšajo predvsem v mišično maso...ki je temelj za porabo kalorij in razgradnjo maščob-->posledica tega je jojo učinek po dietah. Če ste izgubili mišično maso vaše telo ne porablja na isti način energije ki jo vnašate v telo ampak se ta enostavno skladišči.

Vsak ki hoče shujšat more pogledat resnici v oči in se zavedat da samo hrana ni pot do želenega uspeha ampak tudi telesna vadba. Po moje vsak najde nekaj v čemer lahko uživa.

Jaz se dolgo rabla da sem prišla do tega spoznanja ampak je bilo vredno:)
    • CommentAuthorpikapoka
    • CommentTime15. Mar 2007

se strinjam!!!
    pobrskajte malo po netu in nasli boste tabelco koliko kalorij pokurimo pri zelo intenzivnem miselnem naporu in koliko s krajsim sprehodom. izgovor, da se ucim in rabim npr. cokolado je ADIJO! misice kurijo kalorije!
    pa se - poznam nacin prehrane, pri katerem ti ni potrebno iskat nobene motivacije za hujsanje. enostavno: si sit, zadovoljen, ful veliko energije, boljsa koncentracija, centimetri se topijo. ja, tudi hujsati se da z nasmehom na obrazu :-)
    lahko ti povem... :-)
    cavbav ;-)
    • CommentAuthorabscour
    • CommentTime31. Aug 2008

??????? ??????? ?????????? ??? ????????? <a href=http://scour.ru>????</a>. ?? ???????? ????????, ???????????? ?? ????????????? ? ??????? ???????.