Kategorije

Dobrodošli na forumu!

Želite sodelovati v naših diskusijah, izmenjavati mnenja? V primeru, da ste že registrirani se vpišite.

V nasprotnem primeru se lahko takoj brezplačno registrirate.

Registracija na forumu je zaradi občutljivih osebnih podatkov na servisu SMS Dieta ločena. Na forumu se morate registrirati ponovno.

Vanilla 1 je izdelek podjetja Lussumo. Več informacij: Dokumentacija, Podpora.

•  
      CommentAuthorSMSdieta
    • CommentTime13. Jun 2006

Ta dieta je zelo praktična in enostavna, teža pa se zmanjšuje zaradi kombinacije živi, ki jih uživamo. S tako dieto lahko izgubite do 5 kilogramov v 14 dneh.

Povezava na dieto:
    Dieta s testeninami
    •  
      CommentAuthorlily16
    • CommentTime29. Mar 2007

Se mi zdi, da pri tej dieti celi dan samo ješ:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime30. Mar 2007

Živjo Lily16,

a ni to fino :wink:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorpolonca
    • CommentTime24. May 2007

Zivio!

Mi je všeč ta dieta s testeninami.

Zanime me kaj lahko nadomesti jajca - jih ne smem zaradi žolčnih kamnov:sad:::sad::
    •  
      CommentAuthoraisha
    • CommentTime24. May 2007

Oj Polonca. Ker je Petra do ponedeljka odsotna, ti bom poizkušala jaz malo pomagati.
    Mislim da jajca lahko nadomestiš z kakim sirom, ker pa nisem prepričana, jih kar spusti. Saj veš, zdravje je na prvem mestu.

LP
    Aisha
    • CommentAuthorpolonca
    • CommentTime25. May 2007

Aisha, hvala ti. Bom kar s sirom poskusila.
    Me pa zanima kako bi uštimala, da bi za zajtrk več jedla. Sem tako navajena in samo sadje do kosila mi je premalo (se mi vrti v glavi).:confused:

Lep vikend :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoraisha
    • CommentTime25. May 2007

Hm, Polonca, potem bi bilo boljše, da bi poizkusila kako drugo dieto.
    Npr pri sadni imaš enako, sadje in prepečenec in moram povedati, da imam jaz močne migrene in da mi tak zajtrk ni nikoli škodoval, posebej pa glede počutje..prej ko sem vedno jedla kruh in kak sir, sem bila izredno utrujena.
    Mogoče poizkusi, ker telo se navadi na marsikaj.

Lahko si vzameš za umesni obrok sadje, kot nekaka malica..če pa spiješ vodo, bo želodec bolj poven.
    Jaz mislim,da je veliko v naši glavi.....

Ker dejansko, če želiš shujšati po tej dieti, se jo moraš držati točno po jedilniku.
    Če pa želiš izgubiti samo malo kilogramov, pa se javi v temo počasnega hujšanja, kjer zdravo ješ in hujšaš in tam imaš tudi zdrave jednilke in bogate.

Napiši mi malo več, koliko časa misliš držati dieto in koliko si si dala cilja, da izgubiš kilogramov.

LP
    Aisha
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime28. May 2007

Živjo Aisha,

najlepša ti hvala, da si med mojo odsotnostjo skrbela za naš forum :thumbup:.
    Še enkrat hvala :wink:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorpolonca
    • CommentTime28. May 2007

Aisha,
    hvala za nasvete. Res mi je full boljše, da jem vsak dan za zajtrk prepečenec in sadje, pa za malico grenivke.... Rada pa bi shujšala 5-6kg. Imam čas 1 mesec. Upam, da bo šlo :wink:
    Me pa zanima kaj si mislila, da bi se prijavila v temo počasnega hujšanja?
    Zgleda, da te ne bo več na forumu, zato bo mogoče to povedala kar Petra.:bigsmile:

LP

Polonca
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime29. May 2007

Živjo Polonca,

nekaj naših uporabnic sodeluje v temi Počasno hujšanje, ker ne hujšajo po dietah ampak po načelu zdravega prehranjevanja :bigsmile:. Če želiš si malce preberi komentarje tam, gotovo boš izvedela kaj novega :wink:.

lp,
    Petra
    •  
      CommentAuthorVegetable
    • CommentTime29. Oct 2007

A je možno spustiti kosilo in ga nadomestiti s čim drugim, ker namreč ne jem mesa, to je pa verjetno edina dieta, ki bi se je držala:):tongue:
    • CommentAuthorgrem
    • CommentTime9. Apr 2009

zakaj ne morem prebrati celotnega foruma?
    •  
      CommentAuthorVandolina
    • CommentTime9. Apr 2009

Kdo je pa reku, da ne moreš. Loti se, pa bo šlo.

Lp Vandolina
    • CommentAuthorbuba1
    • CommentTime15. Apr 2009

Dieta se mi zdi kar super (kar se tiče sestavin), tako da bi jo tudi jaz poskusila. Rada bi izgubila vsaj 2 kg v 14 dneh. Me pa zanima, s čim se da zamenjati skuto, ker je res ne maram.
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime15. Apr 2009

Z nicemer je boljse, da ne menjas.
    Aicha
    • CommentAuthorUrsii
    • CommentTime10. May 2009

Vse diete tukaj sem pregledala in mislim da mi ta najbolj ustreza...me pa zanima, če lahko večerjo spustimo, ker že kosilo jem malo bolj pozno in tako bi bila večerja šele okol 8. ure..ali lahko namesto zrezkov jem npr. kakšno sadje ali zelenjavo?
    • CommentAuthorSimon13

Ursii... če se misliš držat te diete potem se je drži tako kot piše. Če ti ne ustreza, da moraš jesti meso pojdi na drugo dieto...
    Vso srečo :smile:
    •  
      CommentAuthorAicha

Simon sedaj pa si ti prestrogo odreagiral.
    Kot si ti mene zadnjic okrcal in Vandolino, tako se vsaj bere.
    Imas pa prav.
    Zakaj ena dieta potem pa bi za vecerjo jedel nekaj drugega.
    Aicha
    • CommentAuthorSimon13

Ah, ne Aicha, sploh ne :wink:... samo pač napisal sem kar sem mislil, saj sem na koncu napisal vso srečo, da ne zgleda tako strogo hehe.
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime11. May 2009

Ja imas prav.:wink:
    A.
    • CommentAuthorUrsii

Se mi zdi da ma redko kdo čas da je kosilo ob 13.30 in sm samo uprašala ker glede na prosti čas tega ne morem..ampak uredu, sem se saj potrudila in uprašala...
    •  
      CommentAuthorAicha

Saj ni nic hudega vprasati ni greh.
    Kosilo jes ko lahko in vecerjo odvisno od tega kdaj gres spat.
    Poslusaj svoje telo.
    Pa pojej samo zelenjavo ce ne mores mesa in zelenjave.
    Aicha
    • CommentAuthorbuba1
    • CommentTime1. Jun 2009 urejeno

Evo sedaj je pravi čas, da začnem s tole dieto, o kateri sem že prej prebrala nekaj stvari... me pa še zanima nekaj stvari..
    1.) Se v tem času sploh še kje dobi pomarančke (da si pripravim sok iz agrumov), ali bo treba pit limonce :S
    2.) Kako ste si pripravljani ribo in ali je vseeno katero ribo? (smešno vprašanje, ampak recimo kuhane ribe nisem še nikoli jedla sploh)..
    3.) Kje se dobi polnozrnati riž? Zadnjič sem iskala v Mercatorju, pa niso imeli

Toliko za zdaj, se pa verjetno še kaj javim med samo dieto.. Sicer pa upam na izgubo 3 kilogramčičev :)
    Hvala za odgovore in lep pozdrav
    •  
      CommentAuthorVandolina
    • CommentTime1. Jun 2009

O Buba1 kje pa ti živiš? V Mercatorju imajo pomaranče, grejpe, limone itd. Jaz vsako jutro naredim sok iz 2 pomaranč. Mi najbolj odgovarja. Sicer sem pa na 90. dnevni ločevalni dieti.

Za ribe ti ne morem dat nasveta, ker rib ne jem.

Glede riža pa mislim, da ga imajo tako v Mercatorju kot tudi v Interšparu, Lidlu, Hoferju. Samo malo bolj moraš poiskat, čene pa
    vprašaj prodajalce.

Upam, da boš dobila vse kar rabiš, pa lep pozdravček Vandolina :surfing::surfing:
    • CommentAuthorbuba1
    • CommentTime1. Jun 2009

Hehe ja potem pa se moram res vprašat kje živim:) Ne vem, nism bila nikoli preveč pozorna v zadnjem času, pa nisem opazila pomaranč.. se mi je zdel, da ni več sezona, ampak očitno še.. :) Ja tudi sama ne jem rib oz. jih jemo doma bolj poredko, tako da bi mi prav prišel kakšen nasvet.. saj ne da jih ne maram, samo nekako nimamo navade jesti morske hrane doma.
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime1. Jun 2009

Buba ribe lahko jes katere hoces, najboljse so seveda plave ribe (imajo dosti omega 3 mascob). So tudi drage.
    Lahko kupis Orado, Brancina, Skarpeno, v Intersparu in Tusu ti jih ocistijo postrv ne rabis cistiti ker nima lusk.
    Mi ribo pripravljamo duseno v lastnem soku zacinjeno z vegeto, petrsiljem in se cim zavito v folijo in speceno 30 min v pecici. Dodam se nekaj kapljic olivnega olja. Lahko pa kupis file lososa in ga popeces na teflonki brez mascobe.

Pazi, da ne bos kupila rjavega (crnega) riza, ki je podoben polnozrnatemu samo po nazivu. Mislim, da ima Zlato polje polnozrnati riz, ampak zadeva se kuha sto let.
    Aicha
    •  
      CommentAuthorVandolina
    • CommentTime1. Jun 2009

Jaz sem ga enkrat kupila, pa nikoli več. Najprej se je kuhal celo večnost, potem mi pa še dober ni bil. Rajši kupim tistega
    ki se ne razkuha, je tudi vredu.
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime2. Jun 2009

Jaz kupim paraboiled.
    A
    • CommentAuthorsamy_
    • CommentTime2. Jun 2009

Hojla!

Včeraj sem pričela z to dieto, pa imam nekaj vprašanj, če bi mi kdo znal odgovoriti.
    Ali lahko namesto sadnega soka poješ sadje ( pomarančo, jabolko,...)?
    Ali se lahko doda tudi čebula oz. kake druga zelenjava?
    Kako naredite skuto in zelenjavo, ali to zmešaš skupaj ali posebej ješ?

Hvala za odgovore :smile:
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime2. Jun 2009

Ce lahko za zajtrk pojes sadez, ga lahko namesto soka tudi za malico (ne grozdja in banan)
    Cebulo lahko dodas.
    Pise skuta in kuhana zelenjava, tega jaz ravno ne bi mesala.
    Aicha
    • CommentAuthorsamy_
    • CommentTime2. Jun 2009

Hvala ti za hiter odgovor!

Ponavadi, ko sem jedla skuto sem jo zmešala z mlado čebulo in dodala še kislo smetano. To je blo njami:bigsmile: .
    Bom probala kako bo to šlo brez dodatkov. Katero zelenjavo pa ponavadi jeste z skuto?
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime2. Jun 2009

S skuto bi jaz jedla paradiznik in papriko pa kaksen jajcevec, samo to duseno brez mascobe kuhano pa ne vem. Trenutno se vsega ne spomnim.
    Skuta in k. smetana je dobro res, spomnim se se okusa. Manj kaloricna varijanta je jogurt in malo soli. Ceblo lahko jes v skuti. Vidim, da jo imas rada.
    Aicha
    • CommentAuthorsamy_
    • CommentTime4. Jun 2009

Kako naj naredim testenine z grahom?

hvala za pomoč!
    • CommentAuthorsamy_
    • CommentTime4. Jun 2009

Aja, s skuto sem jedla kuhano zelenjavo grah, koruzo in papriko. NI bilo slabo

papa pa lep dan:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime4. Jun 2009

Malo podusis grah in ga zmesas s testeninami.
    A.
    • CommentAuthorbimbam
    • CommentTime10. Jun 2009

zdravo sem nova na tej strani mene zanima če lahko preidem iz ene diete na drugo namreč sedaj imam jajčno če lahko grem na drugo hvala
    •  
      CommentAuthorAicha

Imej kaksen dan dva premora.
    In jej zmerno ampak normalno.
    Aicha
    • CommentAuthorbimbam

Aicha hvala za odgovor zanima me pa še nekaj kakšne bi naj bile količine rečmo če piše "mala skodelica"je nto približno kot en jogurtov kozarček
    hvala
    •  
      CommentAuthorAicha

Skodelica je 250 ml.
    Aicha
    • CommentAuthorbimbam
    • CommentTime11. Jun 2009

Zdravo hvala za odgovor.Zanima me kaj je kje tudi kakšna dieta za sladkorne bolnike če seveda sploh obstaja?
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime11. Jun 2009

Sladkorni bolniki jedo dosti mesa, zelenjave, sadja, manj mastnih jogurtov in minimalnr kolicine OH.
    Pa seveda sladkega ne. In se kaksen dietne reci, ki se najdejo v rtrgovini.
    OH jim namrec hitro dvignejo nivo sladkorja, ki pa potem tudi hitro pade.
    Aicha
    • CommentAuthorzdenči
    • CommentTime16. Jun 2009

Zdravo!
    Sem nova tukaj. Navdušena sem nad to dieto. Zanima me, koliko testenin lahko pojem. Imam jih zelo rada, pa se bojim , da jih bom pojedla preveč.
    Zdenči:wink:
    • CommentAuthorBabyblue
    • CommentTime1. Sep 2011

Živjo!

Mene pa zanima, ali je ful narobe, če menjaš kosilo in večerjo? (navajena sem imeti glavni obrok okoli 1h, 2h, proti večeru pa ponavadi pojem kakšen jogurt, jajca, ipd...) Glede na to, da sem že ogromnokrat slišala, da OH zvečer niso ravno dobri za kilograme, mi je ful zanimivo, da se tu vsak dan za večerjo je testenine.... a to dejansko funkcionira?

Sicer bi pa še nasplošno opisala moje težave s težo, v upanju, na kakšen nasvet :)
    Stara sem 20 let, visoka 162cm in imam trenutno 66kg. Največ sem se zredila pri 16 letih, ko sem začela s kontracepcijskimi, teža je iz 54 skočila na 60, kljub normalni prehrani. Nikoli nisem pozabila na gibanje, vedno sem hodila na aerobiko (2 - 3x na teden), veliko prepešačila, sploh zadnji dve leti redno tečem (sploh zadnje 3 tedne sem tekla skoraj vsak dan, če nisem tekla sem bila v hribih (v bližini imam nekaj hribov, kamor se hodi 35 - 40min - dokaj hiter tempo). Športam res, kolikor mi le čas dopusti, ko se bo začel faks in zima, bom pač spet obsojena na aerobiko 2x ali 3x na teden (ker sicer zelo uživam v športu na prostem). Lani sem spomladi shujšala 10kg. Razšla sem se s fantom, cele dneve sem hodila naokoli, ogromno časa sem posvetila faksu ipd., jedla sem precej manj, gibala sem se enako kot prej. Potem sem začela jesti, recimo da normalno (moja normalna prehrana čez dan je npr. jogurt + sadje za zajtrk, kakšno jabolko za malico, kosilo npr. kuskus z zelenjavo, popoldan kakšen manjši sendvič ali sadje, zvečer kakšna solata / jogurt... je pa res, da rada posežem po kakšnem manjšem prigrizku, ampak ne tako, da bi se nažirala s čipsom, piškoti... pač pa si privoščim kakšen piškotek ali košček temne čokolade sem in tja). Jedla sem torej tako, kot sem opisala, gibala sem se isto ali več (kakšne 3 mesece zapored sem zjutraj hodila v fitnes na 40min teka + serija vaj na vseh napravah). Zgubila nisem nič. Čisto nič. Nisem bila na dieti, pač pa se mi zdi, da sem jedla normalno in zmerno, nikoli se nisem prenajedala, nikoli nisem žrla pozno v noč, prevladovale so še vedno solate, sadje, jogurti... nobenih pic, nobenih večernih prigrizkov. Zredila sem se 12kg v dveh mesecih in resnično ne poznam pravega razloga! Človek se na zimo zredi 3, 4, 5kg, ne pa 12! Ne pri takšni količini gibanja. Potem sem bila pač celo zimo s sabo nezadovoljna, na pomlad pa spet BUM, 7kg je skopnelo v enem mesecu, brez pretiranega truda. Najprej je šlo 4kg dol, potem sem dojela, da je fajn in sem se zelo kontrolirala pri hrani, res sem malo in zdravo jedla (REEES malo), in izgubila še 3 in bila sem super. Imela sem 63kg, če bi jih izgubila še kakšnih 5, bi se pogledala v ogledalo in si obliznila prste. Potem pa se je spet začelo. Prišel je konec avgusta in v slabih dveh tednih so trije kilogrami že prišli nazaj. in so nemarno opazni. Vedno sem imela konstrukcijo po očetovi strani, večje prsi, obilna zadnjica, močnejšna stegna, trebušček.... pač zelo izrazite ženske obline, kar me sploh ne moti, dokler izgledajo tako kot morajo. Sama zase lahko rečem da sem v dobri telesni pripravljenosti (sploh glede na marsikatero izredno vitko prijateljico). Moj trebuh je polom. Da o riti ne govorim. GROZNO ME JE STRAH, da bom spet pridobila vse tistih 12kg in se bom spet vsak dan znova zgražala nad sabo. Vem, da ni tako hudo imet 70kg pri 162cm, ampak počutila sem se res ogabno. Zdaj pa me najbrž hromi strah in paranoja. Tečem, tečem tečem.... priznam, da se hrani težje odpovem, vendar ali je normalno, da se pri zmerni prehrani in takšni količini športa redim? Bom morala res ves čas držat dieto samo zato da bom vzdrževala težo, za izgubljanje pa stradat? Ne razumem svojega telesa, sistema kako mi poteka presnova, tega enostavno ne dojamem, ko gledam kolegice ki jim ratuje hujšat, potem pa se pogovarjamo o tem, kaj počnejo, ma pa saj nobena skoraj ne ve, kaj je to šport... Halo. Res sem že mal obupana... Kakršnega koli nasveta in motivacije bom vesela... Al mi res tist piškotek al pa košček čokolade na dan tako škodi.
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime1. Sep 2011

Zal ampak iz tvojega opisa sodec bos morala do konca zivljenja paziti.
    A.
    •  
      CommentAuthortehtnica
    • CommentTime2. Sep 2011

Očitno res, žal. Čeprav tudi meni ni jasno, kako je možno, da se rediš pri vsej tej količini športa. Saj športam, ampak toliko pa spet ne. Ja saj, zato imam pa danes kilo več kot včeraj!:angry:
    • CommentAuthorBabyblue
    • CommentTime3. Sep 2011

Živjo, hvala obema za odgovor, očitno se bom res morala sprijaznit :) Prosila bi le še za odgovor na prvi del mojega posta, vprašanje glede testeninske diete (sem se tako razpisala, da vprašanja sploh ne opaziš :P). Hvala in LP
    •  
      CommentAuthortehtnica
    • CommentTime3. Sep 2011

Nisem še sprobala te diete in ne vem. Lahko se zgodi, da potem učinek diete ne bo več isti, ne vem. Aicha, na pomoč! LP!
    tehtnica
  1.  
    @BabyBlue - jej hrano, ki je bogata - ampak ne redi. Ne ve, če so testenine ravno prava izbira. Več sadja, ki vsebuje malo sladkorja ter veliko zelenjave. Izogibaj pa se krompirja, kruha, stvari iz moke itd. Gibanje je v redu, ampak telo se je na to navadilo. Zato moraš sedaj gibati tako, da boš res po telovadbi utrujena. Intervali, različne vaje. Vsak mesec spremeni vaje, preseneti telo in mišice. Mogoče bo potem bolje.

Lp, Mitja
  2.  
    • CommentAuthorMartinaP
    • CommentTime24. Feb 2014

Hej,

resno razmišljam začet s to dieto, saj mi zelo odgovarja. Zanima pa me če lahko s to dieto nadaljujem več kot 14 dni, saj imam željo izgubiti kar precej kilogramov.. A moram imeti vmes kaj premora a je bolje da presedlam na drugo dieto?
    Hvala za odgovore, LP