Kategorije

Dobrodošli na forumu!

Želite sodelovati v naših diskusijah, izmenjavati mnenja? V primeru, da ste že registrirani se vpišite.

V nasprotnem primeru se lahko takoj brezplačno registrirate.

Registracija na forumu je zaradi občutljivih osebnih podatkov na servisu SMS Dieta ločena. Na forumu se morate registrirati ponovno.

Vanilla 1 je izdelek podjetja Lussumo. Več informacij: Dokumentacija, Podpora.

• CommentAuthormuc33
    • CommentTime28. Jul 2009

Pozdravljeni!

Katere diete se lahko lotim, če sem na inzulinu?
    Nujno moram izgubiti kakšnih 20 kg - ni nujno, da v enem mesecu, lahko postopoma..

Kakšen predlog?

Hvala:bigsmile:
    •  
      CommentAuthortehtnica

Mogoče bi bilo bolje, ko bi se posvetoval-a z zdravnikom? Zaradi inzulina moraš jesti 5X na dan in ne spuščati obrokov. Počakajmo, kaj porečejo naši eksperti: Vandolina, Aicha, Kozoroginja. Lep pozdrav!:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAicha

Jaz bi rekla dieta za sladkorne bolnike z malo OH in vecjim vnosom zelenjave + mogoce 2 enoti sadja dnevno in 6 obrokov.
    Odvisno od glukoze v krvi in enot inzulina, ki si jih dajes bi omejila stevilo zauzitih kalorij dnevno.
    To je zelo relativno, diabetolog bi ti moral to svetovati.
    Obicajno so redukcijske diete pri sladkornih bolnikih od 500 - 1200 kcal. Ampak pravim odvisno. Tudi od tega kako obvladas bolezen in prirejanje IE inzulina.
    Aicha
    •  
      CommentAuthorVandolina

Tukaj se pa ne mešam, ker bolezni ne poznam in nevem kakšna je točno dieta pri taki stvari.

Mogoče bi bilo dobro dobiti seznam jedi, katere se lahko je in potem sestaviti jedilnik za dieto. Šele potem se lahko vidi, katera dieta pride v poštev.

Pa lep pozdrav Vandolina
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime29. Jul 2009

Vandoliona sladkorni bolniki tako imajo dozivljensko dieto oz. dietni nacin prehranjevanja s katerim se seznanijo na zacetku svoje bolezni.
    Morajo jesti 6x dnevno, morajo uzivati vso hrano in to mesano. Obrok mora vsebovati OH+B+ zelenjavo ali sadje. Ce pa gre za debelost je treba zmanjsati vnos kalorij. Pri nas se to dogaja, da damo pretezke diabetike na redukcijsko dieto.
    Kar ni tezko ampak spremljati moras nivo sladkorja v krvi.
    Aicha
    •  
      CommentAuthorVandolina
    • CommentTime29. Jul 2009

Hvala za pojasnilo. Še vedno pa nebi znala pravilno kombinirat živila. No če bi morala, bi se že potrudila, kajne.

Lp Vandolina :shamed::sad::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime30. Jul 2009

Ves da bi.
    Sploh ni komplicirano.
    Manj kot 90 dnevna.
    A
    •  
      CommentAuthorbranka61
    • CommentTime20. Dec 2010

En lep pozdrav po dolgem času :bigsmile:
    Ker se moram tudi sama poučit o načinu prehrane, vnosu kalorij . . . . sem našla in prebrala kar nekaj zanimivih in poučnih zadev. Marsikateri stvari se bom morala odpovedat :sad:
    Junija sem bila na ERCP-ju, kjer so mi pomaknili nekaj žolčnih kamnov v črevo, v novembru sem bila še na operaciji kjer sso mi odstranli žolčne kamne. In pred operacijo mi moj vrli zdravnik najde povišan sladkor. Prejšnji teden sem naredila obremenilni test, ki je pozitiven :angry:
    Bomo videli kako naprej.
    Me pa zanima nekaj, če katera ve, ali mandarine res višajo sladkor??

LP
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime20. Dec 2010

Pozdravljena nazaj.
    Koncno si se pojavila.
    Mandarine kot vse sadje visajo sladkor, ker imajo fruktozo.
    Pri sladkorni dijeti jih lahko jes samo eno, dve ne vec.
    LP Aicha
    •  
      CommentAuthorVandolina
    • CommentTime21. Dec 2010

:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorlollipop
    • CommentTime1. Jan 2011

nevem,če bi si upala priporočiti - tole sem našla na intrnetu
    http://www.heliks.si/za-paciente/sola-za-sladkorne-bolnike/jedilniki/jedilniki-6-7-mj/view
    http://www.heliks.si/za-paciente/sola-za-sladkorne-bolnike/jedilniki/jedilniki-5-0-mj/view
    Drugače pa mislim da najbolje jesti veliko zelenjave,sadja,v obrok vključiti tako beljakovine kot OH.najpametneje pa se je posvetovati z zdravnikom.
    •  
      CommentAuthorbranka61
    • CommentTime4. Jan 2011

Lollipop, meni si zeloooooooooooo pomagala s temi linki.
    Vem da bom verjetno pri svojem zdravniku dobila še napotke, mi bodo pa tile jedilniki precej pomagal.
    1000 x HVALA

Lp
    •  
      CommentAuthorlollipop
    • CommentTime4. Jan 2011 urejeno

branka61,to je bilo tako lepo prebrati.Me veseli :bigsmile: in..ni zakaj.:wink:
    •  
      CommentAuthorlollipop
    • CommentTime4. Jan 2011 urejeno

branka61,to je bilo tako lepo prebrati.Me veseli :bigsmile: in..ni zakaj.:wink:
    •  
      CommentAuthorlollipop
    • CommentTime4. Jan 2011

se opravičujem,ker sem 2x poslala :devil:
Dodajte vaš komentar
  • Uporabniško ime Geslo
    V primeru, da še niste registrirani v forum lahko to storite tukaj (postopek je zelo kratek).
  • Formatiraj komentar kot
Tukaj lahko dodaš priponko (slike, dokumenti):