Kategorije

Dobrodošli na forumu!

Želite sodelovati v naših diskusijah, izmenjavati mnenja? V primeru, da ste že registrirani se vpišite.

V nasprotnem primeru se lahko takoj brezplačno registrirate.

Registracija na forumu je zaradi občutljivih osebnih podatkov na servisu SMS Dieta ločena. Na forumu se morate registrirati ponovno.

Vanilla 1 je izdelek podjetja Lussumo. Več informacij: Dokumentacija, Podpora.

•  
      CommentAuthorSMSdieta
    • CommentTime2. Oct 2006

Zelo zdrava, a vseeno zelo učinkovita dieta. Kadarkoli boste začutili lahkoto si boste lahko privoščili zeljno juho.

Dieta je sicer dolga 7 dni, ampak lahko to večkrat ponovite.

Povezava na dieto:
    Dieta zeljna juha
    • CommentAuthordebelinka
    • CommentTime24. Oct 2006

Zanima me če dieta res deluje???
    Koliko lahko shujšaš???
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime24. Oct 2006

Dieta deluje. Koliko shujšaš pa je odvisno od posameznika. Tisti z večjim indeksem telesne mase več, tisti z manjšim pa manj. Sicer pa je tako pri vsaki dieti.

Torej ta dieta je poleg tega, da je zdrava tudi učinkovita in ti jo toplo priporočam.

lp,
    Petra

p.s. sporoči kako se boš odločila in tvoje uspehe
    • CommentAuthordebelinka
    • CommentTime25. Oct 2006

ja odločila sem se za to dieto.začela sem včeraj in danes sem že lažja za 1 kg. Če bo šlo tako naprej bo to čudovito.
    Diete se bom zaenkrat držala do nedelje potem pa bom videla kako naprej.
    Zanima me katero dieto mi priporočaš za v naprej.
    in sicer stara sem 17 let in obiskujem šolo, zato je z malico in zajtrkom zelo težko!!
    Zame je sicer dovolj, da okoli 11 ure pojem jabolko in ob 4 kosilo.
    V ČIMHITREJŠEM ČASU BI RADA IZGUBILA NAJMANJ 6 KG!
    katero dieto mi priporočate??
    hvala
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime25. Oct 2006 urejeno

Živjo,

jaz bi ti priporočila dieto z jogurtom (zajtr lahko poješ med malico v šoli ali pa preden greš v šolo) in sicer zgleda jedilnik takole:
    Zajtrk: 150 ml jogurta z 1,5 % m.m. in 150 g ananasa
    Kosilo: 50 g rženega kruha, skleda zelene solate z začimbami po želji, prelita z jogurtom, 1 banana
    Večerja: 200 g postrvi pečene brez maščobe, 200 g kuhanega krompirja, 200 g kuhane blitve

pa mogoče dieto s testeninami.:wink: Drugače pa so uporabniki zelo zadovoljni tudi z dietami kemičnega razkroja, tako da si poglej tudi to.
    Drugače pa ti želim uspešno hujšanje in oglasi se ob koncu.:thumbup:

lp,
    Petra
    • CommentAuthordebelinka
    • CommentTime26. Oct 2006

Danes se izteka 3. dan in izgubila sem 2.5 kg.Zelo sem srečna. Moti me le to,da te zmanjšane kilograme kaže samo tehtnica, ko se pogledam v ogledalo pa se nič ne vidi?!?!?Ali se bo kaj poznalo???
    Aja pa še to. Danes sem mogoče malo pretiravala z sadjem, ker sem bila zlo lačna.Za malico sem pojedla zelo veliko skleo sadne solate(melona,grozdje,borovnice,jaboljko,pomaranča...)Imam kar malo slabo vest!
    Ali je kaj narobe?
    • CommentAuthordebelinka

ajaaaa.Pa še nekaj!! Z čim lahko zamenjam paradižnik???
    Bolje da ga izpustim ali lahko jem kaj drugega saj ga sovražim!!Paprika in paradajz nista ravno za mene :tongue:
    HVALA
    • CommentAuthordebelinka

no,Petra!
    Pa oprosti,da ti tako gnjavim. Kot lahko vidiš sem dieto vzela zelo resno in moram to veselje z nekom delit in potrebujem nasvete!!!
    Res oprosti:shamed::surprised:
    •  
      CommentAuthorPetra

Živjo,

sej zato smo pa tukaj, da vam pomagamo:wink:. Če ne maraš paradižnika ga poskusi nadomestiti z kako drugo zelenjavo (korenček, solata...), najbolje pa je da ga kar spustiš iz jedilnika.
    Kar se pa izgubljenih kilogramov tiče pa mislim, da si na odlični poti in slej ko prej se ti bo poznalo tudi na telesu:cool:. Seveda pa je obvezna tudi telovadba, da bodo rezultati res opazni.
    In da ti za konec še malce olajšam vest, nič ni narobe če se kdaj malce pregrešiš. Nikar pa ne počni tega preveč pogosto, ker učinki diete ne bodo enaki.

lp,
    Petra
    • CommentAuthortomaz
    • CommentTime8. Nov 2006

No, da tudi jaz pristavim svoj lonček :)

Jaz sem že nekaj časa na tej dieti in sicer se držim 7 dni, nato 7 dni pavziram in jem sicer še vedno veliko zelenjave, dodam pa kakšno kuhano ribo na pari, pa kakšno nemastno skuto ali vitalinea jogurt. Do sedaj sem shujšala 25 kg s to dieto. Ker sem se naveličala okusa juhe, si jo skuham le 2 x na teden, vmes pa jemljem kapsule zelnje juhe kupljene v Sanolaborju. Kaj menite o teh kapsulah?
    • CommentAuthortomaz
    • CommentTime8. Nov 2006

Da ne boste čudno gledala, jaz sem punca, ampak se je moj dragi že prijavil v sistem in da ne odpirava dva, sem tudi jaz kar Tomaz :))):bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime8. Nov 2006

Živjo Tomaž :wink:,

kapsul osebno ne poznam, tako da ne morem podati svojega mnenja. Odlično, da si tolko shujšala s to dieto. Res vse pohvale:thumbup:

lp,
    Petra
    • CommentAuthortanci
    • CommentTime29. Nov 2006

pozdravljeni,

imam vprašanje glede diete z zeljno juho...glede na to,da ne jem mesa razen rib me zanima ali lahko mesno večerjo zamenjam za recimo tuno ali osliča?ali kaj drugega?sicer mi okus juhe odgovarja vendar je malce monotono,ali je dovoljeno zajtrkovati recimo lahki jogurt in musli?ali s tem poruši sistem?

hvala za odgovor

lp
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime29. Nov 2006

Živjo tanci,

Meso lahko zamenjaš z osličem ali kakšno drugo vrsto ribe. Mislim, da to ne bo vplivala na učinek same diete.
    Hja zajtrk pa bi znal biti problematičen. Vsaj poskusi jesti to kar je na jedilniku diete, če pa ne bo šlo pa pojej jogurt z musliji.:wink:

lp,
    Petra
    • CommentAuthorlindy
    • CommentTime30. Nov 2006

A se lahko je samo čista juha od juhe,ker men je tista zelenjava ogabna?
    • CommentAuthorJasmina
    • CommentTime30. Nov 2006

Pozdrav. Pravkar sem naletela na to stran in ta forum. O dietah ne vem skoraj nič, sem pa se v zadnji dveh letih zredila. Zanima me, s katero dieto lahko do 16. 12. izgubim čimveč neželenih prijateljčkov, torej da se bo malce poznalo tudi na moji postavi/telesu. Tega dne moram namreč voditi neko prireditev, pa mi je malo neugodno, ker sem tako "weiblich". Hvala!
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime1. Dec 2006

Živjo Lindy in Jasmina,

Lindy lahko ješ samo juho, ampak verjetno boš potem bolj lačna, saj te zelenjava nasiti. Svetujem ti, da si skuhaj juho in vse skupaj spasiraš (zmiksaš) z paličnim mešalnikom. Tako ti ne bo treba jesti "ogabne zelenjave". :wink:

Jasmina tebi bi priporočila 15 kemično dieto ali dieto z jajci. Našim uporabnikom sta ti dve dieti najljubši, pa tudi najboljše rezultete dajeta po končanem hujšanju.
    Malce si se preberi komentarje na forumu in pobrskaj po naših dieta. Mogoče ti bo katera celo bolj všeč kot ti dve zgoraj našteti.:peace:

lp,
    Petra
    • CommentAuthorMamica
    • CommentTime1. Dec 2006 urejeno

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje. Sem mlada mamica, ki je v nosečnosti pridobila kar nekaj kilogramov. Moj sinček je star 7 mesecev in pol ter ga zjutraj in zvečer še dojim. Zanima me, če bi se lotila kake diete, ali bi to zelo vplivalo na izgubo mleka. Res je, da se že sedaj odpovedujem večerji in zajterkom in imam še dovolj mleka za mojega malčka. Ko sem rodila, sem se zredila še za ene 4 kg že prvi mesec, saj so mi govorili, če ne boš jedla, ne boš imela mleka. Vendar ga imam še zdaj tudi, če že en mesec bolj malo jem. Zelo rada pa bi čim prej izgubila vsaj za začetek 5 kg v roku 10-14 dni in še naprej dojila. Ali bi dieta z zeljno juho kaj vplivala izgubo mleka? Ali mogoče priporočate kakšno drugo dieto?
    Hvala!
    • CommentAuthorJasmina
    • CommentTime1. Dec 2006

Petra, neverjetna si. Hvala.
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime2. Dec 2006

Živjo,

mislim, da bi ti ta dieta ustrezala, saj vsebuje veliko zelenjave in vitaminov. Zraven bi ti priporočila da piješ veliko tekočine, pa tudi na mlečne izdelke na pozabi (z manj maščobe seveda).
    Uspešno z dieto.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorewe
    • CommentTime8. Jan 2007

Čau,

Zanima me če lahko uporabljam pri zeljni juhi natren, če lahko pijem kavo z mlekom in če moram nujno spustit olje pri solati(namreč z oljem mi je solata veliko bolj okusna)

Lp, Eva
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime8. Jan 2007

Živjo Ewe,

natren lahko uporabljaš, samo nikar ne pretiravaj z njim. Enako je z mlekom, pazi samo da ima čim manj maščob. Olje pa raje kar spusti, žal.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorewe
    • CommentTime8. Jan 2007

Hvala:)

Lp,Eva
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime8. Jan 2007

Živjo Ewe,

ni problema, zato smo tu.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorewe
    • CommentTime10. Jan 2007

Lep pozdrauv ponovno,

Rada bi se vprasala če lahko med dnevi ko je zelenjava na jedilniku jem krompir kuhan v vodi?pa ko je sadje če lahko si kupim kompot?

Hvala:)
    • CommentAuthorxaja

Ewe!
    Kupljen kompot vsebuje veliko sladkorja in je prava kalorijska bomba.. lahko pa si sama skuhaš kompot .. z dodatkom natrena, bo veliko bolje, najboljše je pa itak da ješ surovo sadje..

lp
    • CommentAuthorewe

xaja hvala ti:)..Kaj pa za krompir mogoce ves,ce ga smem jesti?
    •  
      CommentAuthorPetra

Živjo Ewe,

glede kompota je tako kot ti je že napisala Xaja. Bolje pa je, da ješ kar surovo sadje, tako bo telo tudi bolje prebavljalo vso ostalo hrano.
    Krompir načeloma lahko ješ, samo nikar ne pretiravaj s količino:wink:

lp,
    Petra
    • CommentAuthormariposa
    • CommentTime2. Feb 2007

Zdravo,
    zanima me glede kolicine sadja. Koliko sadja se lahko najvec poje? Dieto sele zacenjam im bi rada imela ceimvec informacij. Ali se lahko za zajtrk je nemasten jogurt s sadjem ali muslijem? Ne znam si predstavljat za zajtrk juhe!
    Hvala in lp, M.
    • CommentAuthormariposa
    • CommentTime2. Feb 2007

Se eno vprašanje! katero sadje je najbolj priporočljivo?
    LP, M.
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime4. Feb 2007

Živjo Mariposa,

za zajterk lahko ješ jogurt z musliji ampak te opozarjam, da potem učinek diete verjetno ne bo enak. Sadja lahko poješ kolikor hočeš :wink:. Izogibaj se samo banan, saj imajo te zelo veliko sladkorja.
    Upam, da sem ti bila v pomoč. Srečno z dieto :wink:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthormariposa
    • CommentTime5. Feb 2007

Kaj pa takrat, ko so na jedilniku samo banane? Ali se jih lahko zamenja z npr. ananasom, ki je manj kaloričen, ali bo to vplivalo na izid?
    Hvala.
    p.s. Dieto pa sem zacela vceraj...
    • CommentAuthormariposa
    • CommentTime5. Feb 2007

Spet jaz...ocitno imam se ogromno vprasanj...
    Zanima me, ce je mozno, da namesto svezega sadja jem npr. suho sadje(jabolka, marelice)?
    hvala.
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime5. Feb 2007

Živjo Mariposa,

banane lahko zamenjaš z ananasom, saj ananas topi maščobe in pomaga odvajati vodo iz telesa.
    Tudi suho sadje lahko ješ, samo glej da ne bo kandirano :wink:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorKelly
    • CommentTime8. Feb 2007

oj!
    Mene pa zanima ce lahko juha povzroci razdrazitev zelodca, ker imam zelo obcutljiv zelodec?
    Najlepsa hvala za odgovor
    Kelly
    • CommentAuthorcatus
    • CommentTime8. Feb 2007

pozdrav!
    Zanima me s čim lahko zamenjam meso 5. in 6. dan.. Ker ne jem mesa,tudi rib ne...
    Bo enak učinek , če pač jem samo juho? hvala:wink:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime9. Feb 2007

Živjo Kelly in Catus,

Kelly res ne bi vedela, ker ne poznam tvojega zdravstvenega stanja. Poskusi pa boš videla :wink:.

Catus: če ne ješ mesa ga lahko nadomestiš s sojinimi zrezki, ali čim podobnim. Lahko pa ga tudi preprosto spustiš z jedilnika :wink:.

lp,
    PEtra
    • CommentAuthormariposa
    • CommentTime12. Feb 2007

Zdravo,
    sem zgubila 3 kg, diete sem se čisto držala, se pa itak nikjer ne pozna, ampak vseeno boljše kot nič.
    Bolj me zanima, kako obdržati težo? Se bojim, da bom takoj vse nazaj dobila..
    LP,
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime13. Feb 2007

Živjo Mariposa,

ne glede na to kakšne diete si se lotila (enako velja tudi za vse preparate, ki obljubljajo hujšanje brez napora itd.:angry: ), lahko ob nepravilni prehrani po koncu diete, vse kilograme dobiš nazaj. Diete so mišljene kot priprava na določen "način prehranjevanja". Obvezno se boš morala še naprej paziti, torej izogibanje sladkarijam je obvezno, jesti je treba veliko sadja in zelenjave in biti zraven še telesno aktiven.
    Diete niso neko čudežna shujševalna stvar, ki ti bo za vedno spremenila življenje in težo. Potrebno se je malce potruditi pri vzdrževanju teže, saj veš brez muje se še čevelj ne obuje :wink:.

Upam, da ti nisem zbila vse morale, ampak raje povem tako kot je, kot pa da ti tukaj "lažem", da če se boš lotila ene diete, da boš suha celo življenje. Banalen primer sicer, ampak večino ljudi se ne zaveda prevage pomena diete in hujšanja.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorKelly
    • CommentTime19. Feb 2007

Pozdravljena Petra!
    Bom upostevala tvoj nasvet in se vam oglasim z rezultati!
    LP
    Kelly:wink:
    • CommentAuthorKelly

Pozdravljeni!
    Mene samo zanima s cim lahko zamenjam Lipton mesanico juh ker je nikjer ne morem kupiti.
    Najlepsa hvala v naprej
    Kelly
    •  
      CommentAuthorPetra

Živjo Kelly,

lahko si kupiš Knorove juhe, ali pa si sama pripraviš domačo zelenjavno juho :wink:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorclaudyka

Pozdravljene!

Jaz sem se te diete z zeljno juho lotila v začetku decembra (je trajala 2 tedna - zgubila 6kg) in potem ponovila še 1x v januraju (1 tedn - zgubila 2kg). Deluje. Seveda pa sem ob tem 3x na tedn telovadla oz. izvajala po 1h tae boja.
    In od januarja do sedaj sem normalno jedla, pa sem izgubila še 1kg.
    No drugi tedn pa spet grem naprej (sem se bila naveličala okusa juhe in mi je šla bolj gor kot dol :shamed:) saj morem zgubiti še 13 kg da se vsaj malo približam idelani teži :cry:

Mi lahko katera izmed vas zaupa katere vaje so primerne za boke, rit, zadnjico, trebuh in prsi?

Hvala že v naprej!

Lp
    :wink:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime20. Feb 2007

Živjo Claudyka,

kar se telovadbe tiče je meni osebno zelo fin pilates (če imaš možnost ga snemi iz interneta). Drugače pa je zelo težko opisati vaje :shamed:, zato ti svetujem, da bo najbolje, če se odpraviš v knjižnico in si skopiraš iz knjig ven par vaj za spodni del telesa. Tako boš vaje delala pravilno, kar se bo poznalo pri rezultatih :wink:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorKelly

Pozdravljeni
    danes sem bila prvi dan na dieti in mi dokaj ugaja upam na izgubo vsaj treh kg po koncu diete saj me caka tekmovanje in se odvecni kg poznajo pri oprijetem dresu.aja juha ne drazi zelodca vendar se moras navaditi okusa.
    lp
    Kelly
    • CommentAuthorKelly

Pozdravljena Claudyka!
    Jaz imam nekaj vaj za odpravo celulita in niso zahtevne in v dveh dneh ze imas malo bolj napeto kozo to sem izvajala na morju 10 dni in sem malo pazila na prehrano(brez sladkari,mehurckov,...)in je pomagalo hlace mi niso bile toliko oprijete in tudi bolse sem se pocutila v kopalkah,tako da ce jih hoces ti jih lahka skeniram in posljem.
    Lp
    Kelly:wink:
    • CommentAuthorclaudyka
    • CommentTime21. Feb 2007

Hello again!

Petra kar se tiše pilatesa sem si ga že downlodala z interneta, sam se mi zdi tako monoton :shamed:
    Drugače pa sem glih včeraj malo pospravljala doma in našla eno knjigo z vajami :bigsmile:

Kelly tebe bi pa prosila ja, če mi lahko skeniraš pa pošlješ :wink:

Lp
    • CommentAuthorsonce51
    • CommentTime25. Feb 2007

Pozdravljene!

Končala sem s kuho zelje juhe. Jutri začnem. V 20 dneh bi rada shujšala za 6 kg. Poskusila bom in upam, da mi bo uspelo. Pri dvajsetih letih mi to ni predstavljalo neobenega problema, sedaj pa veliko težavo (44 let). Kilogrami se počasi topijo, zmanjkuje mi časa in energije za rekereacijo itd. Tehtam 80 kg in se visoka 165 cm. Tudi teh 6 kilogramov ni veliko, shujšati bi morala 16, vendar imamo čez 1 mesec slavje in bi si želela malce oklestiti trebuh, ki je moj veliko problem. Po vsakem porodu mi je ostalo cca 10 kg. Te kg sem že velikokrat sklestila in jih velikokrat dobila nazaj. V svojem življenju sem sigurno že shujšala 100 kg in se 120 zredila. Vem, da je velik problem težo obdržati, vem tudi, da je potrebno spremeniti način prehranjevanja in tudi življenja, vse vem in nič ne delam tako. Sem velika ljubiteljica sladkarij in v odbodju ko nisem na dieti, se nažiram, potem pa spet hujašam. Ima katera podobne težave oz. jih je imela in se jih je uspešno znebila. Zelo vesela bom vsake pomočil.

LP Daša
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime26. Feb 2007

Živjo Sonce 51,

veliko ljudi se nikakor ne more odreči sladkim stvarem. Tako kot si že sama ugotovila, je potrebno za uspešno ohranjanje telesne teže po dieti, spremeniti način prehranjevanja. Svetovala bi ti, da ko je sladkorna kriza raje poješ kako sadje.
    Poleg tega pa bo tudi bolje, če si sama doma narediš pecivo ali kakšne druge sladice. Namesto sladkorja uporabi sladkorni nadomestek (natren) in namesto bele moke uporabi polnozrnato. Vseeno bodo doma narejene sladice boljše kot pa kupljene, ki imajo poleg ogromno sladkorja še miljon drugih preparatov, ki niso najboljši za telo.

Držim pesti, da ti bo dieta kar najbolje uspela :thumbup:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorsonce51
    • CommentTime27. Feb 2007

Pozdravljeni!

Za mano je drugi dan zeljne juhe. Sem še kar. Danes sem pojedla eno solato, sicer klasično, ker sem bila na službeni poti in sem si jo naročila kar v gostilni. Poleg tega sem pojedla še en avokado (saj trdijo, da je zelenjava) in zeljno juho in še enkrat zeljo juho. Juha se mi sicer upira, samo jaz si jo s paličnim mešačnikom spasiram in jo pijem. Diete se drži tudi moj partner, samo on je trmast in vsrajen. On s to dieto vsako leto 2 x shujša v slabih dveh mesecih okrog 15 kg, vendar jih tudi v 6 mesecih dobi nazaj. Brez veze. On se tudi veliko rekreira, zato mu grejo kg hitreje navzdol. Sedaj se nama mudi z hujšanjem saj imamo čez slab mesec slavje in si oba zelo želiva shujšati.
    Toliko za danes in LP Daša