Kategorije

Dobrodošli na forumu!

Želite sodelovati v naših diskusijah, izmenjavati mnenja? V primeru, da ste že registrirani se vpišite.

V nasprotnem primeru se lahko takoj brezplačno registrirate.

Registracija na forumu je zaradi občutljivih osebnih podatkov na servisu SMS Dieta ločena. Na forumu se morate registrirati ponovno.

Vanilla 1 je izdelek podjetja Lussumo. Več informacij: Dokumentacija, Podpora.

• CommentAuthornaaniikaa
    • CommentTime4. May 2010

Stara sem 25 let. Nikoli nisem imela probleme s telesno težo v takšni meri, da bi bil moj ITM debelost. Moj ITM je bil normalen bolj proti visokem. Sedaj bi rada izgubila nekaj kilogramov (5kg). Jem redno, vsaj 5 obrokov na dan, malice so ponavadi sadje, vendar v zelo majhnih količinah. Na dan pojem cca. 700 kkal. Vem sama, da je to premalo, vendar zaradi problemov z želodcem iz začetnih 200 kkal na dan počasi napredujem (po navodilih zdravnika). Gibam se vsak dan vsaj po 20 minut teka, skoraj vsak dan prehodim (hitra hoja) vsaj 6 km, hodim tudi v gore.
    Kilogrami pa še vedno ostajajo enaki in se enostavno tistih 5 kg ne morem znebiti. Prosim, če lahko pomagate kaj naj naredim, da izgubim tiste kilograme. Z očitki glede premalo kkal zaužitih v dnevu, prosim, da jih zadržite zase, ker pri tem skušava narediti vse z zdravnikom.

Zakaj teža ostaja enako, oz. še celo nekoliko naraste.? lp in hvala za odgovore.
    • CommentAuthorjabka
    • CommentTime4. May 2010

Nanika, koliko pa tehtaš? Kaj pa s ščitnico, je vse v redu, deluje normalno, ali je znižano delovanje?
    Očitno si pod nadzorom zdravnika. Pa je v resnici sploh potrebno, da shujšaš?

Sorči, ker te samo sprašujem, odgovora pa ne morem dati. Res, tudi jaz se čudim.
    Mislim, da si premalo povedala.
    Pozdravček! :smile:
    • CommentAuthornaaniikaa
    • CommentTime4. May 2010

Prebava je ok.
    ITM oz. BMI imam 25 (še vedno normalen ampak na meji).
    Ščitnica nisem opazila nobenih sprememb, do sedaj.
    Pritisk ok.

Sej pravm tud men ni nič jasno, pa je to moja smer študija že vrsto let. Očitno me "Bog štrafa" :wink:

Zakaj bi rada shujšala? Zaradi sebe in boljšega počutja. Na kondiciji sem naredila že veliko. Sedaj bi rada še na BMI, vsaj da se nahajam na sredini in ne proti debelosti.
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime4. May 2010

Naanikaa jemljes hormonske tablete?
    Ai
    • CommentAuthornaaniikaa
    • CommentTime5. May 2010

ja, tud sama sem pomislila na ta vzrok. In mislim, da en mesec lahko zgublam kg, drug mesec dobivam. Bom poročala, če je kej na tem, ko dam ciklus skozi.

Jemljem jih redno, že več let. V času pauze se mi teža zveča za kilogram dva, zaradi zadrževanja vode in hormonov, kar same vemo da je med tem delom ciklusa normalno.

Res po vsej verjetnosti tudi jaz ciljam na to, saj sem prejšni mesec iz neznanega razloga zgubila 4 kg, kar tako... brez pretiranega napora. Ne mislim obupat z vadbo, saj mi to dobro dene, saj pred mesecem nazaj nisem 4 leta naredila nič zase.
    lp
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime5. May 2010

No potem pa poskusi, vcasih rabis nekja casa, da najdes sebe oz. se naucis poslusati svoje telo.
    Aicha
    • CommentAuthornaaniikaa
    • CommentTime5. May 2010

najbolj butast se mi zdi to da pojem skorej nič ne, se gibam... skupna bilanca je 0 ali negativna. Zanima me od česa živi bazalni metabolizem. Očitno od lufta. Če pogledamo bilanco:
    vsi obroki +500 do 700 kkal (včasih je blo tudi samo 200 kkal zaužitih)
    aktivnost -250 do 600 kkal (ali še več)
    služba in ostalo delo cca. - 500 do 800 kkal (stoječe, srednje fizično delo)

Bazalni metabolizem pri moji teži naj bi pokuril 2000 kkal. Res me zanima, kako sploh še stojim na nogah po enem mesecu in pol. Mogoče je postal luft energija mojemu organizmu ali kakšen losjon za telo hahaha :tongue:

Glede na to, da že toliko časa vstrajam, mi je edina razlaga možna s temi hormoni. Očitno en mesec hormoni drugače name vplivajo kot drugi mesec. Že resno razmišljam, da bi se jim odpovedala, saj glede na to kaj delajo mojemu telesu, je nesprejemljivo. V sebe vlagam dobro delo, oni me pa pri tem zavirajo in mi še celo slabšajo stanje. Če ugotovim, da so krivi hormoni iz KT se gladko posvetujem s svojo ginekologinjo. Saj obstajajo tudi druge zaščite.
    Hvala za pomoč, bom v prihodnje poročala kaj se bo iz tega izcimilo in mogoče še kakšni s podobnimi težavami pomagala;)
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime5. May 2010

Kaj si pomislila, na to, da ti preostala hrana gre v rezervo, ker stradas?
    Aicha
    •  
      CommentAuthormams
    • CommentTime5. May 2010

Točno to sem hotela reči.
    • CommentAuthornaaniikaa
    • CommentTime5. May 2010

po enem mesecu pa pol... mislim, da ne.

Ne stradam namenoma in bi z veseljem kej dala več vase, ampak mam tako skrčen želodec, da ne gre.
    •  
      CommentAuthormams
    • CommentTime5. May 2010

Potem pa ne vem. Mislim, ne razumem - hkrati praviš, da bi rada 5 kil shujšala in pa da bi rada z veseljem dala kaj več vase, če bi šlo.
    Mislim, da namenoma ne ješ, tako kot vsak od nas, ki bi rad shujšal. Saj mene tudi tišči v želodcu po enem večjem jabolku ali pa po skledi solate in ribi. Pa vseeno pojem, ker vem, da kalorično ni nič on da je treba.

Ne zameri če pripomnem - morda pa se ti je zgodilo kaj takega, da se dajaš s temi občutki sitosti in želje po hujšanju obenem? Če bi bila jaz na tvojem mestu bi si našla "strokovnjaka" za razgovor. Ljudje "od zunaj" včasih lažje vidijo, kaj koga muči oz. lažje pridejo do bistva in seveda s tem pomagajo tebi, da se najdeš in ugotoviš, kaj je pravzaprav narobe. Z večino "fizičnih" težav je ponavadi tako, da tudi izginejo tam, kjer so se pojavile. V glavi. Na srečo.:smile:
    • CommentAuthornaaniikaa
    • CommentTime5. May 2010

Tkole, berem članke in vse živo. In odločitev je sledeča in dajem čisto prav mamsi. Prenažiranje, ki je v moji glavi, ko ne morem več jesti, pa če je to takoj solata, treba je jesti in se zato potrudit. Prehrana moja je zdrava (5 obrokov, sadje, zelenjava, meso, OH,B), vendar v tako majhnih količinah, da to ne gre tako naprej. Počasi moram brez odrekanj se pripravit, da zaužijem tiste svoje kalorije, ki jih telo pokuri. Ko v določnem času spravim to na nivo kot je ok, bomo pa videl kako z vadbo naprej. Gibat se je treba... pa sporočim kako bo čez čas. Upam, da mi bo uspelo spravit metabolizem na takšen nivo kot je treba.
    •  
      CommentAuthorAicha
    • CommentTime5. May 2010

Gibanje je dobra odlocitev.
    Vec kalori pa vnasaj postopma. Z malenkost vecjimi obroki.
    Aicha
    • CommentAuthorstk471
    • CommentTime29. Apr 2014

Dodajte vaš komentar
  • Uporabniško ime Geslo
    V primeru, da še niste registrirani v forum lahko to storite tukaj (postopek je zelo kratek).
  • Formatiraj komentar kot
Tukaj lahko dodaš priponko (slike, dokumenti):