Kategorije

Dobrodošli na forumu!

Želite sodelovati v naših diskusijah, izmenjavati mnenja? V primeru, da ste že registrirani se vpišite.

V nasprotnem primeru se lahko takoj brezplačno registrirate.

Registracija na forumu je zaradi občutljivih osebnih podatkov na servisu SMS Dieta ločena. Na forumu se morate registrirati ponovno.

Vanilla 1 je izdelek podjetja Lussumo. Več informacij: Dokumentacija, Podpora.

• CommentAuthor_CupCake_
    • CommentTime17. Jun 2013 urejeno

Pozdravljeni vsi skupaj!

Moje ime je Tjaša in zadnjih nekaj let se vse bolj obremenjujem s svojimi kilogrami. Verjamem, da je med vami tudi nekaj tistih, ki bi radi shujšali, kajne? Na svojih 168cm tehtam debelih 75 kilogramov. Vem, lahko bi bilo slabše, lahko bi bilo pa tudi bolje. Ne bom krivila drugih, za vse sem si kriva sama.
    Ko sem se danes zjutraj po dolgem času spet pogledala v ogledalo, me je zadel šok. Postala nisem nič drugega kot debelo, brezvoljno dekle. Ja,..Moje življenje je bil zadnje čase velik pekel. Verjeli ali ne...imela sem že poskus samomora. Zakaj, se sprašujete? vse je šlo narobe..Večkrat sem jokala. Mama me je vozila od psihijatra do pedopsihijatra in celo psihoterapevta.. življenje zadnjih nekaj mesecev me pripravi do tega, da se zjokam.. Ljubim knjige,...pisanje pesmi in proze..takrat se najdem.. in uživam. Ljudje se norčujejo iz mene ko jim rečem, da bi rada postala pisateljica ali urednica revije. Smejijo se mi v obraz in zmajujejo z glavo..ZAKAJ? Ker sem bila vedno preveč tiha in zatopljena v hrano...preveč sem brala..premalo gibala in preveč zaupala drugim....Zato sem tukaj, kjer sem. Če je med vami kdo, ki mu je moja na kratko napisana zgodba vzbudila zanimanje mu bom hvaležna. Potrebujem pomoč!! .. In zato vabim vse, ki si želijo shujšati, da se pridružite tej temi, da si bomo skupaj pomagali! Jaz verjamem vase, kot tudi v vse, ki si želijo shujšati. SHUJŠAJMO SKUPAJ IN TOKRAT ZA VEDNO <3

L.P vaša Tjašika =D
    •  
      CommentAuthortehtnica
    • CommentTime17. Jun 2013

Draga Tjaša!
    Na hitro bom povedala še svojo zgodbo: Debela sem že od nekdaj, prvič na dieti, ko sem bila stara komaj 3 leta (!!!!), velikokrat v bolnici na dieti kot otrok in kot najstnica in povem ti, da še danes sovražim bolnice!!!!! Tjaša, ko sem bila jaz majhna, debelih otrok praktično ni bilo in sem izstopala iz množice! Nočem se sploh spominjati, da sem bila nenehno tarča zbadljivk in posmehovanja, tudi s strani odraslih in celo učiteljic v šoli, zaradi česar sem zasovražila samo sebe do te mere, da sem tudi jaz že večkrat poskusila narediti samomor, pa mi k sreči ni uspel! Debela sem še zdaj, ko sem stara že 41, pa se ne sekiram več, ker je okrog mene debelih vse več otrok in najstnikov , še celo bolj, kot sem sama.
    Nič ni narobe s tem, da imaš rada slovenščino in da rada bereš in pišeš; slovenščina je bila tudi moj najljubši predmet - ne moreš, da verjameš, haha! In zapomni si, da ni nemogoče, da postaneš pisateljica ali kar si že želiš, kakor tudi ni nemogoče, da shujšaš na želeno težo. A drugič, ko stopiš pred ogledalo, si pomežikni in reci: "Čao, Tjaša!" Moraš se imeti rada že zdaj, Tjaša, ne potem, ko boš dosegla želeno težo. Vem, da je težko poslušati, kako se drugi norčujejo iz tebe, a moraš dobiti bolj trdo kožo; poskusi preslišati, si ne tako gnati k srcu. To so navadni bedaki, ki nimajo ne srca ne duše, v resnici so reveži, ker nimajo tistega, kar je najvažnejše! Mogoče imajo sami probleme in se potem izživljajo nad drugimi, kaj veš. Ne vem, odkod prihajaš, a v centru Ljubljane je vedno več najstnic, ki so debelejše kot ti; marsikatera ima ziher krepko čez 90 kil, če ne še več, tako, da tvojih 75 ni nobena katastrofa, res ne!
    Kot sem videla v temi Danes tehtam, si pravilno zastavila. Le tako naprej! Svetovala bi ti samo, da se ne tehtaš vsak dan, ampak kvečjemu 1x tedensko. Če se vsak dan, samo izgubljaš živce, če gre kdaj gor, po enem tednu je pa že viden kak rezultat, pa čeprav mičken.
    Ej punca, dala si mi misliti in ful sem se razpisala, ha ha. Še smeškov nimam časa limat, tako sem razburjena oz. razkačena, ker me jezi, kako so ljudje lahko tako zlobni. Tjaša, še to si zapomni: Pravijo, da ima vsaka palica dva konca. Če nekdo nekaj slabega naredi tebi, se mu vse povrne, brez skrbi!
    Zdaj ti pa želim le še Lahko noč, pa saj najbrž že spiš. Drži se, jutri je nov dan, KORAJŽNO!
    L.P. Nataša
    :bigsmile:
    • CommentAuthorSrcek
    • CommentTime19. Jun 2013

Ko sem prebrala kar sta napisali sem se tudi jaz spomnila mojega tezkega obdobja. Sama sem bila vedno tezka okoli 60-65 kilogramov...nikoli se mi ni zdelo, da bi potrebovala hujšati. nato pa sem prišla v 1. letnik srednje šole in tam so bile vse moje vrstnice tako rečeno anoreksične. ampak še vedno se nisem pretirano sekirala zaradi teze. nakar mi je nekega dne pred šolo nek fant rekel da sem debela, takrat se mi je svet sesul. začela sem vse manj jesti. padla sem v anoreksijo...na začetku sem pojedla malo kosila potem pa vsak dan manj...doma sem lagala, da sem ze jedla v menzi...čeprav nisem...ko smo imeli popoldansko izmeno nisem zjutraj jedla nič popoldan v šoli tudi ne in tako stradala cel teden. na koncu sem prišla iz 65kg na 47 kg...usi so se spraševali kaj je narobe z mano...da sem toliko shujšala...meni se je to zdelo fajn, ker so me ljudje okoli sebe hvalili...vendar moje veselje ni trajalo dolgo...ker sem bila glede hujšanja neizkušena sem mislila oh sedaj ko sem shujšala pa lahko spet jem normalno kot pred dieto...ampak NE...moj metabolizem je bil uničen...vsak grizljaj ko sem ga pojedla se mi je poznal na kilazi...pa tudi zaradi takega stradanja nisem bila nikoli sita, ko sem začela jest nisem znala nehat...in kaj kmalu sem pristala na 78 kg...dve leti sem se zapirala doma...prejokala dneve in noči...v šoli so me vsi zbadali...pred drugimi sem hlinila srečo...doma pa se utapljala v solzah in tolazila z hrano...sama sebi sem se zdela tako ogabna, da bi najraje kar umrla...potem sem se začela dopisovati z nekim fantom, ki sem ga spoznala preko interneta...zelo sva se ujela...vendar se zaradi svoje teze nisem upala dobiti z njim...na koncu sem le zbrala pogum in sva se spoznala tudi v zivo...vendar, ko me je zagledal sem mu brala izraz na obrazu, da se mu gnusim...po tistem sem bila še bolj zagrejena...začela sem spet stradat ampak nisem več zmogla...sprijaznila sem se z dejstvom, da bom vedno debela in samska...čeprav sem zelo hrepenela po ljubezni...po fantu...saj so ga vse vrstnice okoli mene ze imele kar nekaj časa...samo jaz sem bila še tist, ki ni okusla niti enega kanča ljubezni...no potem so se časi obrnili na bolje...preko kolegice sem spoznala nekega fanta...tudi sam ni bil ravno suh...in v glavi sem imela,da le on me ne bo obsojal zaradi moje teze...saj tudi sam ni drobčkan...ob njem sem bila samozavestna kot še nikoli v zivljenju...tudi všeč sem mu bila...nisem si mislila, da bom kdaj komu ušeč takšna kot sem...potem sva postala par...ko sem se nehala obremenjevati z tezo sem v roku treh mesecev zgubila 15 kilogramov...postala sem vse bolj druzabna...ljudje,ki so me prej prezirali so me kar na enkrat opazili in postali sladki...vendar sama nikoli nisem pozabila tistega obdobja, ko so me vsi zaničevali pa samo zaradi izgleda...potem sem tezo vzdrzevala ...poleti pa vedno še dodatnih 5kilogramov shujšala...vendar sem se zdaj spet zredila, ker so me spet čustva potlačla...sedaj pa hočem enkrat za vselej izgubiti in obdrzati to tezo...ker nočem celo zivljenej hujšati in se rediti...ker je zame postalo ze preveč utrujajoče...mogoče mi celo letošnje poletje uspe spet zagledati 5ko spredaj...vendar moj cilj je še vedno 63
    • CommentAuthorbluesky_
    • CommentTime19. Jul 2013

Tudi jas bi potrebovala podporo pri hujšanju... kajti sama se ne morem dovolj motivirati da bi se držala diete :/
  1.  
Dodajte vaš komentar
  • Uporabniško ime Geslo
    V primeru, da še niste registrirani v forum lahko to storite tukaj (postopek je zelo kratek).
  • Formatiraj komentar kot
Tukaj lahko dodaš priponko (slike, dokumenti):