Kategorije

Dobrodošli na forumu!

Želite sodelovati v naših diskusijah, izmenjavati mnenja? V primeru, da ste že registrirani se vpišite.

V nasprotnem primeru se lahko takoj brezplačno registrirate.

Registracija na forumu je zaradi občutljivih osebnih podatkov na servisu SMS Dieta ločena. Na forumu se morate registrirati ponovno.

Vanilla 1 je izdelek podjetja Lussumo. Več informacij: Dokumentacija, Podpora.

•  
      CommentAuthorSMSdieta
    • CommentTime13. Jun 2006

Restriktivna dieta pri kateri lahko v 7 dneh, v kolikor strogo upoštevate navodila, shujšate do 7 kilogramov.

Povezava na dieto:
    Dieta za pospeševanje metabolizma
    • CommentAuthoreWa
    • CommentTime1. Aug 2006

Dober dan

Ali lahko izpustim kuhano špinačo? In ali je potrebno vsak dan jesti meso???

Lp
    • CommentAuthoreWa
    • CommentTime1. Aug 2006

Zanima me še kateri preperati so za zmanjševanje apetita in kje se dobijo?
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime1. Aug 2006

Če špinače ne maraš jo izpusti. Mesa tudi ni potrebno jesti vsak dan... vendar sem prepričana, da boš med obroki lačna. V takem primeru je bolje, da zaužiješ špinačo in meso kakor, da ješ kaj drugega.

Huh ... glede preparato za zmanjševanje apetita sem zelo slabo podučena. Zato ti predlagam, da jih poiščeš na www.najdi.si

Veliko uspehov,
    Petra
    •  
      CommentAuthor-lady-
    • CommentTime30. Aug 2006 urejeno

Lahko namesto zrezka in solate, pojem testenine z mletim mesom?
    •  
      CommentAuthorPetra

Jaz bi se izogibala testeninam, pa čeprav so nekaj najboljšega na svetu :cry:
    V bistvu se sama že kar nekaj let nadzorujem glede količine testenin, ki si jih privoščim. Povem ti, splača se.

Seveda, pa si lahko namesto solate privoščiš testenine, vendar učinek diete ne bo enak. Sama pa razmisli o tem koliko ti testenine pomenijo.
    Je pa tudi res, da dieta v nobenem dnevu ne vsebuje testenin...torej nekaj je na tem.

veliko uspehov
    lp,
    Petra
    •  
      CommentAuthor-lady-

Torej nič testenin. ;(

Hvala za odgovor.
    •  
      CommentAuthorPetra

:neutral: Jaz osebno jih ne bi.

lp
    • CommentAuthores
    • CommentTime23. Sep 2006

..mene pa zanima ki 2dan imamo za zajtrk prepecenec..jaz sem u soli, in eden prepecenec za zajtrk mi je premalo lahko jih pojemo vec??
    hvala
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime24. Sep 2006 urejeno

Živjo,

glede na to da si še v šoli in rabiš več energije verjetno ne bo hudo narobe če za zajtrk poješ en prepečenec več.
    drugače pa raje jej sadje, ki te bo tudi nasitilo.:wink:

lp,
    Petra
    • CommentAuthorbipsi
    • CommentTime4. Jan 2007

Pozdravljeni!

Zanima me kaj mi priporocate s cem lahko zamenjam spinaco in grah ker jih ne maram.
    Rad bi da bi bil ucinek enak. Da vam pomagam vam povem da imam rad zelje, kumarice, sadje.
    aja pa zanima me kaj je to stebelna zelena.

hvala
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime4. Jan 2007

Živjo Bipsi,

če boš zamenjal živila učinek diete ne bo enak. Temu se ne da izogniti, sicer pa ne pomeni, da boš namesto 7 kg zaradi zamenjave živil izgubil samo 5kg.
    Če ne maraš določenega živila, ga raje izpusti iz jedilnika. Seveda pa s tem tvegaš da boš bolj lačen. Tako, da je najbolje, da špinačo in grah izpustiš iz jedilnika in ga tekom dneva nadomestiš s sadjem.

Zelena je sestavljena iz gomolja, ki raste v zemlji in zelenih listov, ki rastejo ven iz gomolja. Stebelna zelena pa je zeleni del zelene:bigsmile: (po navadi vidiš v ameriških filmih, ko oseba pije bloody mary in ima notri v kozarcu še neko zeleno stebelce:wink:)

lp,
    Petra
    • CommentAuthoriry
    • CommentTime23. Jan 2007

LP!
    Mene pa skrbi, da bi se mi zaradi prehitre izgube kilogramov povesila koža in da bi dobila strije... Drugače pa kar redno telovadim- najmanj 5krat na teden grem na aerobiko in nameravam narediti še cca. 100 trebušnjakov dnevno. Je to dovolj da ne bom imela omenjenih težav?:shamed:
    •  
      CommentAuthorPetra

Živjo Iry,

ufff si pa aktivna :cheer:. Zelo pohvalno :wink:. Mislim, da je to popolnoma dovolj, tako da te naj nikar ne skrbi zaradi povešene kože. Takšne stvari se po navadi opazijo če res drastično shujšaš. Npr. 30 in več kilogramov.

lp,
    Petra
    • CommentAuthoriry

Ne se ustrašit, tok telovadim zdaj ko je izpitno obdobje in imam več časa... drugač si me pa zelo potolažila ker res nočem da se mi kaj takega zgodi...

Hvala:D
    • CommentAuthormita
    • CommentTime28. Jan 2007

Živijo vsem!
    Začela sem z dieto - tretji dan pa me od začetka diete muči zaprtje. Shujšala sem 1 kg. Jem samo tisto kar piše in kolikor piše. kaj mi je storiti?

Lp Mita
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime29. Jan 2007

Živjo Mita,

pri dieti je potrebno veliko piti. Če si zaprta si skuhaj kakšen odvajalni čaj, če pa te bo mučilo še naprej se oglasi pri svojem osebnem zdravniku. Tudi donat ti lahko pomaga.
    Včasih naše telo tako odreagira na spremembne v prehranjevanju :wink:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorrak
    • CommentTime5. Feb 2007

Lep pozdrav

Prosim za pomoč..Danes sem začela prvi dan z dieto pa ne vem če sem prav razumela..

nap:ko za večerjo piše- 1 navaden jogurt,30 g mozzarelle,1 skleda sadne solate....???????????
    -vse to ?????

ali je mišleno: 1 navadni jogurt ALI 30g mozzarelle ALI 1 skleda sadne solate???
    hvala
    :shamed:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime5. Feb 2007

Živjo Rak,

za večerjo poješ vse kar piše na jedilniku. Torej poješ jogurt, mozzarello in zeleno solato :wink:.
    Uspešno pri hujšanju :cheer:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorrak
    • CommentTime5. Feb 2007

Živjo Petra

hvala,ma....ne bo preveč???? vse to naenkrat!??

zdaj sem pojedla večerjo.....vse je ok......le zelena!!!!!...uffffff
    malo je huda, zelena.......je nujno ?????

hvala ti
    • CommentAuthorrak
    • CommentTime5. Feb 2007

:shamed:
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime6. Feb 2007

Živjo Rak,

saj če ne moreš vsega pojesti pač pusti :wink:. Boljše to kot pa da se "nabašeš", torej pojej toliko kolikor ti paše :bigsmile:. Zeleno pa lahko tudi spustiš ali pa si jo dodaš samo za okus.

lp,
    Petra
    • CommentAuthormarta
    • CommentTime6. Feb 2007

Rak,
    očitno ti zelena ne diši najbolj. Mogoče ti bo za vzpodbudo tale podatek!
    Nekje sem prebrala, da za prebavljanje zelene porabimo veliko več kalorij, kot jih ima sama zelena. V tistem članku so govorili o t.i. negativnih kalorijah.
    Torej glede na prebrano, nam zelena lahko zelo pomaga hujšati. Ne vem pa ali enako velja za kuhano zeleno. Če kdo slučajno ve, naj mi prosim odgovori. Kuhane namreč pojem zelo veliko.

LP, Marta
    • CommentAuthorrak
    • CommentTime6. Feb 2007

Hvala za informacije......
    vam sporočim čez pet dni kakšen je uspeh.....

lp.:wink:
    • CommentAuthorrak
    • CommentTime8. Feb 2007

LP.

Danes je četrtek,torej je četrti dan moje diete.....Ker me je tako firbec matral koliko sem
    shujšala,sem danes zjutraj ko sem se zbudila stopila na tehnico in........le 1 kg sem shujšala
    ....če gre tako naprej bom v sedmih dneh shujšala 2 kg in ne 7 ....!?????

strogo se držim!!!... kavo pijem grenko...ne uporabljam sredstev za zmanševanje apetita...
    večerjo pojem malo pred 18h,,pijem le navadno vodo...

kaj naj naredim??????
    prosim za odgovor
    • CommentAuthorrak
    • CommentTime8. Feb 2007

:cry:
    • CommentAuthormarta
    • CommentTime9. Feb 2007

Rak, živijo!
    Glede na to, da si že čez polovico diete, ti predlagam, da vztrajaš do konca. Potem si vzami kakšen dan pavze in jej normalno ampak zmerno. Nato poskusi s kakšno drugo dieto. Če prebereš kaj pišejo pri drugh dietah, lahko ugotoviš, da pri vskem človeku delujejo diete drugače. Jaz sem začela z jajčno dieto, kjer sem shujšala 7-8 kg. Nato sem se odločila za dieto kem. razkr., kjer bi naj v 3 dneh skujšala 5 kg, pa ni šlo nič vstran. Ostala sem na enakih kilogramih.

Nič pa nisem zasledila, ali si kaj telesno aktivna - telovadba, tek, hoja...?!? Jaz komaj čakam da bo pomlad, da bom spet lahko šla na kolo.

Želim ti veliko uspehov,
    Marta
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime9. Feb 2007

Živjo Rak,

tako kot je rekla že Marta, od vsakega posameznika je odvisno koliko bo shujšal. Gre za prebavljanje hrane (nekatere punce jedo zelo veliko pa so vseeno suhe kot trlice :wink:). Tako da vstrajaj do konca pa boš videla.

lp,
    PEtra
    • CommentAuthorbobo
    • CommentTime12. Feb 2007

No, moj 4. dan diete je za mano. Morem napisati, da je moj ITM 22,6 bil pred začetkom diete, in kljub temu sem shušal 3kg. Dobro mi gre, jem vse, kot je po jedilniku, popijem min. 3l vode z okusom. Pa zvečer pred spanjem še en zeleni čaj brez sladkorja. Aja, edino kave se ne morem odreči, jo pijem 2-3 X na dan. Bom pa brez težave zdržal...saj je na jedilniku kar precej mesa, ;) in upam da bo moja teža tudi po dieti ostala oz se ne bo nazaj povečala na prejšnjo...
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime12. Feb 2007

Živjo Bobo,

po končani dieti moraš še vedno paziti, kaj ješ. S tem mislim, da ne ješ mastne hrane in veliko sladkarij. Pač vse mora biti v zmernih količinah :wink:.Poleg tega se je potrebno še gibati.
    Drugače pa ti gre odlično z dieto. Superca, kar pogumno naprej :cheer:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorbobo
    • CommentTime15. Feb 2007

No, teden dni je za mano. Včeraj večer, ko je pisalo, da lahko jem vse, po želji; sem se odločil za sadje in navaden jogurt. Skupaj sem shujšal 5kg. Odločil sem se, da bom dieto nadaljeval, še 1 teden. Drugače pa se jaz gibljem, z mojo 3m staro hčerkico greva skoraj vsak dan na dolge sprehode 3-4km. Pa malo fitnesa pa tak. Petra, povej, če je smiselno še 1 teden nadaljevati z dieto ali pa naj preklopim na normalno uravnovešeno hrano ;) Hvala v naprej,
    Bobo
    •  
      CommentAuthorPetra

Živjo Bobo,

svetovala bi ti, da narediš malo pavzico (npr. 2 dni, ko ješ uravnoteženo hrano) in se nato ponovno lotiš diete.
    Superca, da hodiš s hčerkico na sprehode. Tako narediš nekaj zelo pozitivnega za svoje telo, pa še hčerkica gotovo zelo uživa zraven :wink:.

Kar tako naprej :thumbup:.
    lp,
    Petra
    • CommentAuthorbobo

Hvala ti Petra. No, danes sem še vedno na dieti...odločil sem se da bom dieto nadaljeval, s tem da bom med obroki jedel veliko sadja. Misliš da bo učinek enak?
    Drugače ne vem če bi zdržal. Saj ni problem lakota, ampak psiha, moje počutje se je zelo spremenilo, sem utrujen in brez volje,....in imam občutek da bo vedno slabše...

Lp, Bobo
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime16. Feb 2007

Živjo Bobo,

zaradi sadja med obroki ne bi smelo biti problem. Izogibaj se samo banan, ki imajo veliko sladkorja :wink:.
    Drgače pa te popolnoma razumem glede počutja. Problem je tudi v tem, da nismo imeli prave zime in to se pozna tudi pri počutjo. Ljudje smo že od decembra spomladansko utrujeni, ker so zunaj tako visoke temperature.
    Upajmo, da bo čimhitreje prava spomlad :wink:.

Srečno z dieto :thumbup:.
    lp,
    Petra
    • CommentAuthorbobo
    • CommentTime16. Feb 2007

Hvala Petra. mislim da je nekaj na tem, ja. No morem pa povedati da mi gre že spet boljše, spet se počutim dobro, imam polno energije in sem tudi dobre volje. Dieta traja še 5 dni. Za vikend si bom vzel čas za dolge sprehode in za tek. Po dieti pa bom se spet vrnil na normalno uravnoteženo hrano, pa me zanima ali so pomebne kombinacije hrane, ali pa morem samo paziti na vnos kalorije in maščobe? Hvala v naprej in lep vikend ;=).
    Bobo
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime17. Feb 2007

Živjo Bobo,

po vsaki dieti je potrebno biti previden pri hrani. Še vedno se izogibaj kruhu in krompirju (ne tako striktno kot pri dieti samo glej da pri kosilu ne boš mešal krompirja in mesa :wink:), jej veliko sadja in zelenjave in pij veliko vode.
    Maščob se je pa že tako dobro izogibati :wink:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthorRosi
    • CommentTime19. Feb 2007 urejeno

Bobo,

Bravo, jaz vem, da ti bo uspelo, le tako naprej, ampak le v primeru, da se
    dobro počutiš. To je najpomembneje.

LP Rosi :shamed:
    • CommentAuthorbobo
    • CommentTime20. Feb 2007

Halo,...moj predzadnji dan diete je za mano. Gre mi dobro, počutim se tudi zelo dobro. Jedilnika se več ne držim striktno, malo kombiniram in kakšne male sladice si tudi privoščim. Mislim da sem dosegel to, kar sem si zadal. Ja Petra, bom seveda upošteval tovj nasvet, in veš kaj? Ta dieta je odlična, ker pogruntaš da imamo čisto napačen vsakodnevni jedilnik. Doma so se tudi moji malo prilagodili mojemu jedilniku in se vsem skupaj vidi, tako da bomo tudi v bodoče pripravljali hrano na podoben način, kot v času diete. Rosi, hvala za tovjo spodbudo, ;).
    Bobo
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime21. Feb 2007

Živjo Bobo,

no vidiš kako dobro je šlo :thumbup:- Želim ti, da bi še naprej zdravo in dobro jedel :wink:.

lp,
    Petra
  1.  
    a mormo nujno jest šunko al lahko keii druzga?? pa kje se da dubit te preparate za zmanševanje apetita??

Lp,Choc.o.lino
    • CommentAuthormini
    • CommentTime25. Feb 2007

zivjo,

ja tud mene zanima ce lahko namesto sunke jem kaj drugega? rada pa bi tudi vprasala ali lahko med obroki pojem malo svezega ananasa?
    hvala za odgovore,papa
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime26. Feb 2007

Živjo,

Choc.o.Lino: namesto šunke lahko ješ piščančja prsa ali katero drugo nemastno salamo. Preparate za zmanjšanje apetita lahko kupiš v lekarni ali drogeriji :wink:.

Mini: kot sem že napisala zgoraj lahko šunko zamenjaš z piščančjimi prsi ali drugo nemastno salamo. Med obroki lahko poješ ananas, saj ananas odvaja vodo, kar je odlično pri dietah :bigsmile:.

lp,
    Petra
  2.  
    o hvala za tko hitr odgovor :D še eno uprašanje mam... tuki pri 3. dnevu ko piše ena skodelica paradižnika.. kko to mislte kr nism razumela :)

Hvala za vse odgovore, Choc.o.Lino
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime27. Feb 2007

Živjo Choc.o.Lino,

1 skodelica (kateregakoli) živila - z živilom do vrha napolnjena skodelica s prostornino 2.5 dcl (1/4 litra). Torej paradižnik težak približno 200g :wink:.

lp,
    Petra
  3.  
    Danes je 4. dan moje diete..zanimal me je če sem kaj shujšala zato sem stopila na tehtnico in videla da sem shujšala za 2,5 kg jeejj :D če bo šlo tako naprej bom shujšala za 5 kg :D upam da mi bo uspel.. vam u ponedeljek sporočim za koliko sem shujšala...

LP, Choc.o.Lino
    • CommentAuthorluna
    • CommentTime4. Mar 2007

Oj,

Mene pa zanima tole - jajca- lahko opustim ali zamenjam za kaj drugega? Res nisem ljubiteljica.

Drug problem pa imam je pa to da kosilo nekako nimam časa jesti.Lako pogrizem kako jabolko - pa to zadostuje?
    Zacela bom z dieto ampak nevem kako naj stlacim kosilo vmes oz. kako na izvedem vse skupaj. Lahko jem zajtrk in vecerjo.Kako bi vse skupaj vplivalo ce izpuscam iz diete kosilo?
    Imam grozne prehranjevalne navade - ze nekaj let jem samo zvecer ko pridem iz sluzbe in to je lahko ura 6 ali pa 8 zvecer.In seveda potem jem prevec.
    Kako je sedaj ta kombinacija hrane ki jo naj bi pojedel teh 7-ih dneh- lahko nekaj na seznamu namesto za kosilo pojem za večerjo ? In kaj je sedaj tisto kar naj bi pojedla da vse skupaj deluje?

Hvala,
    Luna
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime5. Mar 2007

Živjo Luna,

hmmm jajca so zelo pomembna sestavina pri tej dieti, tako da bi bilo mogoče bolje, če si izbereš kakšno drugo dieto, ki ne vsebuje jajc. Če pa ti ta dieta drugače odgovarja, pa pač spusti jajca iz jedilnika. Pri tem te moram opozoriti, da učinek dieti potem verjetno ne bo enak.
    Če boš za kosilo pojedla samo jabolko, se bo ponovno porušil koncept diete (samo če se diete res striktno držiš bodo zagotovoljeni optimalni rezultati). Če boš izpustila kosilo, bo telo stradalo, kar pomeni, da se bo maščoba nabirala v tvojem telesu kot nekakšna zaloga. Tako da ti izpuščanje kosil iskreno odsvetujem.
    Dejstvo je, da bolj se boš držala diete, več kilogramov bo šlo stran. Svetovala bi ti, da si še malce ogledaš diete in si izbereš kakšno, ki je bolj primerna zate:wink:.

lp,
    Petra
    • CommentAuthormini
    • CommentTime6. Mar 2007 urejeno

zivjo!

Po dolgem casu se vam zopet oglasam.sem bila polno zaposlena, tako da sem dala ta forum malo na stran.:shamed:..zdajle sem prebrala tvoj zadnji odgovor petra in sem se zamislila:shocked:. Jaz delam vse narobe!!velikokrat spustim vecerjo pa tudi kosilo saj med predavanji nimam dovolj casa in sem se ze zacela sprasevat zakaj ostajam na enaki kilazi. Pa sem zdaj koncno dojela da je moje telo do sedaj stradalo pa ceprav sem ze sla skozi dieto kemicnega razkroja in sem se takrat striktno drzala jedilnika ter tako izubila tri kilograme. Zato sem se zdaj spet odlocila, da se diete za pospesevanje metabolizma strogo drzim in upam na izgubo dveh kg (do sedaj se se nisem nazaj zredila):rolling:

hvala petra, da si mi odprla oci (pa ceprav nehote):thumbup:
    se bom pogosteje oglasala,papa
    • CommentAuthormini
    • CommentTime6. Mar 2007

Aja Petra, pozabila sem te vprasat ce lahko takrat ko je na jedilniku meso, jem piscancje meso namesto govejega? A lahko namesto dveh jajc pojem enega?

hvala
    •  
      CommentAuthorPetra
    • CommentTime7. Mar 2007

Živjo Mini,

lahko ješ piščančje meso, čeprav vseeno poskusi pojesti kak dan košček govejega mesa :wink:. Namesto dveh jajčk pa lahko komot poješ samo enega. Želim ti veliko uspehov pri hujšanju :wink:.

lp,
    Petra